Astusin s*ta sisse… ehk kohtumine Windows 8-ga, kuid mitte ainult

Meie esimene kohtumine tuli väga ootamatult. Ma ei teadnud temast varem midagi, ainult seda, et ta on olemas, aga kõikide muude detailide suhtes olin siiani kurt ja pime, sest ma ei plaani niipea arvutit ega ka seega op-i vahetada, seega milleks uurida, eks, ja ennast ootamatusteks ette valmistada. Aga töö tõttu pean väga erinevate arvutitega kokku puutuma ja karta oli, et varem või hiljem mind uustulnukat sisaldavasse arvutisse kupatatakse. Nii et ise olin loll, eks.

Ühesõnaga sain oma tööülesande kätte ja logisin rõõmsalt nagu alati kaugühenduse abil arvutisse sisse ja alguses oli kõik väga normaalne. Siis aga tekkis vajadus arvutist üht programmi otsida ja nagu tavaliselt Windowsis sellisel juhul kombeks, pöördutakse selleks Start-nupu poole, nii tegin ka mina…AGA SEDA LIHTSALT POLE SEAL, KUS TAVALISELT!!!

this-is-my-shocked-face

Mu peas kordub umbes miljon korda selline tekst “MIS MÕTTES EI OLE START-NUPPU??? KUIDAS SEE VÕIMALIK ON??? Oot, äkki see polegi Windows üldse. MIS ASI SEE ON SIIS???“. Mu käed muutuvad higiseks, pisarad hakkavad mööda põski alla voolama, mõte on täiesti kinni kiilunud, maailmalõpp tundub juba üsna lähedal olevat. Siis viibutan kursorit seal, kus mu kallis Start-nupp peaks olema, lootuses, et äkki ilmub lihtsalt välja. Ja siis ma järsku näen, et sinna nurka ilmub korraks mingi sinine kast (ehk siis see, mis start-nupust järel on). Veri hakkab vaikselt jälle liikuma soontes, hingamine hakkab normaliseeruma ja maailma tundub jälle olevat üks igavesti tore koht. Ma tunnen, nagu oleks faking jalgratta leiutanud.

Ok, klikisin sellel Start-nupust järele jäänud moodustisele ja see, mis seejärel välja ilmus, võttis elupõlise Windowsi kasutaja lihtsalt sõnatuks.

1e8

Seda jama on raske kuidagi rohkem kommenteerida, sest tegu on ikkagi Microsoftiga ja no mida sa selle raipe kallal ikka õiendad, sest ta teeb, mis tahab, võimalikult kasutajavaenulikult. AGA KURAT START-NUPU OLEKS VÕINUD IKKA ALLES HOIDA OMA ENDISEL KUJUL. Kellele see ette jäi, ma ei saa aru?!? See on üks asi, mis teeb Windowsist Windowsi. Nüüd on nagu mingi käkerdis, millel pole ‘vana hea’ Windowsiga enam palju ühist. Mind ajab jumala vihaseks, et MS on mõelnud eelkõige sellele, kuidas Apple’ilt kasutajaid üle meelitada, mitte sellele, et neil on veel ustavaid kasutajaid, kes ootavad Windowsilt selle tuntud ‘headust’. Nad ei suuda niikuinii Maci kasutajaid tagasi meelitada, nii et üritagu vähemalt olemasolevaid alles hoida. Sest kui Windows pole enam see, millega ma HARJUNUD olen, siis ma võin sama hästi Macile ka üle minna… kõigepealt peab muidugi rikkaks saama.

 

Mis puudutab pealkirjas lubatud muud jama, siis lisaks virtuaalsele pasale, mil nimeks Windows 8, astusin ma eile päriselt ka sita sisse. Nagu sõna otseses mõttes ja, oh boy, kuidas see sitt haises…ilma naljata, rõve on lihtsalt valgete papudega sita sisse astuda. Et sellest veel vähe polnud, siis ma avastasin selle poes, kui see tundus mulle silmanurgast nagu puuleht olevat ja ma haarasin sellest paljaste kätega kinni. Väkkkkkkkkkkkkkkkkkkk, ma tean. Loopisin sita siis mööda poodi laiali ja tulin tulema. 😀 Ema ütles, et see peaks õnne tooma…parem oleks, sest see haises tõesti rõvedalt. Kodus hakkasin oksele ka lõpuks. Sest noh, ma pole harjunud lihtsalt…sitaga. Mäletan, et kui haiglas oli vaja kakaproove anda ja junnist osa näidiseks topsi toppida, siis ma enda sitahaisu ka ei kannatanud ja seda tegi keegi teine..ema või medõde või keegi.

EDIT: Just learned, et Windows 8 muutub uuemas versioonis jälle 7 sarnaseks. Hallelluuja, JUMAL ON OLEMAS!!! Sest kui sa pead kogenud Windowsi kasutajana hakkama mõtlema selliste elementaarsete asjade üle, et kuidas saada Start-menüüsse või KUS KURAT on FAILID ja KAUSTAD, siis oled sa, kallis MS, ikka midagi valesti teinud küll.  Now we’re talking.

Advertisements

One thought on “Astusin s*ta sisse… ehk kohtumine Windows 8-ga, kuid mitte ainult

  1. Miss Insomnia oktoober 7, 2013 / 10:32 e.l.

    Naersin end üle kontori katki just. Andekas!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s