Jõuludest ja asjadest

Ma vihkan jõule. EI. Tegelikult on mul jõuludega selline mõnus love-hate suhe, et tavaliselt ma eelistan saata need pühad mööda a) töötades või b) kerges alkovines. Kuna a) variant tundus eelmine nädal veel kahtlane, siis täna ma hüppan küll rõõmust, sest mul on väike töö pühadeks! Jess! Ma ei tea, kuhu oma suures õnneuimas nüüd pugeda.

Asi on selles, et ma arvan, et jõulud on eelkõige…ei mitte kommertspüha, vaid lastepüha. Vat, kui mul oleks laps(ed), siis ma kallaks nad kinkidega üle ja võib-olla viitsiks muidki jõulutraditsioone järgida. S.t lapsena mulle muidugi meeldisid jõulud. Siis sai ju lahedaid kinke, mitte niisama sokke :D. Pereliikmeid-sugulasi oli siis rohkem (elus) ja piparkookide tegemine oli tore ja päris ehtne kuusk oli tore. Ma mäletan veel aega, kus kuuseokste peale pandi pärisküünlad! Ma siiani ei saa aru, kuidas elamised nõukaajal niimoodi maha ei põlenud, aga noh. Ma arvan, et umbes iga jõul tuletab keegi peres meelde selle, kuidas mu vend tahtis kangesti jõuluvana näha ja istus terve jõuluõhtu akna peal jõuluvana oodates (no eks ma tahtsin ka näha, aga oli mul seda kannatust jee) ning kuidas pereliikmed nägid kurja vaeva, et teda sealt hetkeks minema saada. Ja kui nad said ta korraks eemale, siis tagasi akna juurde jõudes oli ta ikka jube õnnetu, et jõuluvana jäi nägemata jälle ja akna taga oli  v a i d  suur kingikott :). Jep, iga jõul meenutatakse seda.

Siis kerime veits aega edasi. Kuna jõulupühadeaeg oli peamine aeg, mil emapoolne vanaema meil külas käis ja pikemaks jäi, siis pärast tema ootamatut lahkumist otsustas ema jõule downgradeda, mis tähendas muuhulgas ka loobumist päriskuuse tuppa toomisest, mis polnudki üldse kõige halvem variant, sest kõige viimane kuusk, mida see maja oma seinte vahel nägi, oli umbes selline (isal ei jäänud kärakast just palju raha üle too aasta):

charlie-brown-christmas-tree

Nojaa..pärast seda on ka minul jõuludest suht suva.

Aga mis mulle endiselt meeldib jõulude puhul: kingitused ja mitte niivõrd nende saamine kuivõrd ise nende tegemine. Seps on meil peres iidamast aadamast selline traditsioon, et kõik teevad kõigile kingitusi, nimed peale ja kuuse alla…nagu ikka. Ja siis on keegi jõuluvana olnud, kes kingid laiali jagab (see siis pärast seda, kui me enam seda jõuluvana juttu ei uskunud). Sellega on ka selline naljakas lugu, et kunagi, kui me vennaga väiksemad olime, siis tahtsime mõlemad ‘jõuluvana’ mängida. Oi, kuidas me kaklesime ja ma üritasin teda üle trumbata sellega, et otsisin oma jõulumütsi juba mitu tundi varem välja, panin pähe ja istusin kuusele kõige lähemale õiget aega ootama…

Mõni aasta hiljem ei tahtnud kumbki seda kohustust täita. 😀 Eks nüüd, kui ma ülejäänud pereliikmetest eraldi elan, siis on ikka see pere kokkusaamise rõõm suurem kui eales varem, nii et täiesti katastroofiline suhe mul jõuludega ka enam pole.

Muidugi vabakutselisena jään ma ilma ka nendest skandaalsetest pühadele eelnevatest firmapidudest, millest pärast aasta aega räägitakse, et kes kellega kuskil ameles või ropsis. Ei, tegelt probleem ei ole selles, et ma vabakutseline, sest tööandja mul olemas, aga tegelt mul pole aimugi, kas seal jõulupidu see aasta üldse toimub või mitte, sest mind ei kutsuta juba aasta aega ühelegi nende üritusele. No, I did not steal anything! 😛 Ma lihtsalt…emm…broke something. Ütleme siis nii. Never mind…mitte sellest ei tahtnud ma rääkida…

(Btw, Lorde Royals on lihtsalt nii-nii hea lugu, et ma ei tea, kas mul sellest loost üldse kunagi kõrini saab. Tennis Court on ka päris hea. Ma pidin pikkali kukkuma, kui kuulsin, et ta aint 17-aastane. )

Aga praegu olen ma küll eesootavate jõulupühade suhtes positiivselt meelestatud. Ja mitte ainult töötamise võimaluse pärast :D. Seniks-kuniks. Sest kammaan, ega ma nii sassis ka pole, et õigusteksti tõlkimisest leili minna. Tegelt on päris hirmus mõelda, sest tavaliselt ma seda tüüpi tekste ei tee ja õigustekstid on lihtsalt ko-hu-ta-vad.

Siinkohal lõpetangi ja soovin kõigile lugejatele rahulikke jõulupühi.

PhotoGrid_1387771007665

Advertisements

One thought on “Jõuludest ja asjadest

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s