Oranž on uus must

NEfX8FqMSbcAio_1_b
Orange is the New Black (2013)

Kuna mul on praegu vähe sarju käsil, noh selliseid, mille uut osa või uut hooaeg ootan ja kohe ilmumisel ette võtan, siis otsin vahepeal uusi sarju, mis võiksid meeldida.Kuna igal pool soovitati hullult sarja Orange is the new black, räägitakse, et meenutab natuke briti sarja Bad Girls (isegi üks pahade tüdrukute näitleja osaleb selles), siis andsin sellele võimaluse. Neile, kes pole ühtki osa näinud, olgu öeldud, et sarjaga Bad Girls pole sel sarjal küll midagi ühist peale selle, et osaliselt on tegevuspaik vangla. Ja kuigi ma lootsin, et see on rohkem Bad girls kui ta seda on, siis ühist on neil umbes sama palju kui seal ja hobusel, mille ainuke ühine kokkupuutepunkt on see, et nad on neljajalgsed loomad. Orange is the New Black on nagu pahade tüdrukute pehmem versioon… palju pehmem versioon. Nii pehme, et mul on kohati tunne, et mis kuradi vangla see on selline, mida seal kujutatakse. Vangla põhipoint on see, et sinna ei peaks tagasi tahtma enam, aga sellesse moodsasse pehmovanglasse läheks isegi, kui elaks kuskil getos nagu viimane rott.

Aga OK, sari ongi tegelt komöödiasugemetega, vähemalt nad üritavad seal nalja teha ja ehk osade jaoks on ka naljakas, aga ma olen 1. hooaja jooksul ainult korra-paar end naermas tabanud. Juba esimeste osade ajal ma ei suutnud otsustada, kas ma tahan seda vaadata või mitte. Mingis mõttes on see liiga pehmo ja ebarealistlik, aga samas kui tegin pärast esimeste osade vaatamist pausi ja läksin arvutist ära, siis tabasin eemal olles mõttelt, et ei jõua ära oodata, kui koju arvutisse saab, et edasi vaadata. Seega addictive, aga ma võrdleks seda rongiõnnetusega, mida lihtsalt peab edasi vaatama, sest peategelane on lihtsalt niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii…

jackie-chan-meme

Taylor Schilling ja Uzo Aduba

Raske on vaadata sarja, mille peategelane on nii kohutav. Ma ei saa aru, mis tal peas toimub. Samas ma tean temasarnaseid inimesi, kes oma tegude tagajärjedele absull ei mõtle, vaid lihtsalt teevad seda, mis neile meeldib, ja pärast on aint nutt ja hala, kui kõik metsa läheb. Tema self-centered olek ajab nii üle, et ma vahepeal tahaks talle vastu hambaid panna, et pliis tule mõistusele. Mida osa edasi, seda hullemaks läheb. Aga õnneks on see tema peategelaseks olek suhteline, tegemist on rohkem ikka ensemble cast’iga, kus absull iga tegelane on palju meeldivam kui see süüdimatu uptight nartsissist. Viimaks oli nii, et iga kord, kui ta stseeni ilmus, hakkasin hambaid krigistama, et oli seda vaja nüüd. Ma tean, et paljudele ta kindlasti meeldib ja temas selliseid negatiivseid iseloomujooni väga ei näe, aga jah, kui ta esimese hooaja lõpus närvivapustuse sai ja usuhullust narkari läbi peksis, siis oli see long time coming. Samas on ta arenemisvõimeline tegelane ja kes teab, äkki paari hooaja pärast hakkab ta meile (mulle) meeldima ka. Ma soovitaks seda sarja neile, kellele meeldivad Sex and the City tüüpi komöödia-draamad. Aga kes ootavad kriminaalselt draamatilist põnevust, nagu pahades tüdrukutes näha sai, siis pole see sari teie jaoks.

Jodie Foster ja Kristen Stewart filmis Panic Room

Ja kui näitlejatest-tegijatest veel rääkida, siis wow kuuma piruka Jason Biggs. How did you get lost in here!? Teine wow, 2 osa režissööriks oli Jodie Foster isiklikult. I love her, aga ma armastan teda rohkem ekraanil näha ja on üsna kahetsusväärne, et teda pole 2013. aastast alates kinolinal näha. Huvitaval kombel on Piperit kehastava Taylor Schillingu nimi ja nägu väga tuttavad, kuid ühtki tema asja ma varem pole näinud. Juba tiitritest leidsin tuttava nime Elizabeth Rodriguez, aga ei kujutanud ette, kellega tegemist. Nüüd imdb aitas hädast välja ja sain teada, et ta kuulub ka värskesse zombide spin-offi osalejaskonda. Nägude mälu mul ei ole, aga nimi oli seoses sarjaga Fear the walking dead meelde jäänud.

Nüüd oranži kohapealt ma ei tea, kas vaadata 2 hooaega edasi või mitte. See on kuidagi nii ajuvaba idiootsus, aga kind of addictive.?

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s