Mida teha, kui kass närib juhtmeid?

1d1635cde21fbc93e2055852baa73a3c4a1dc0b3887e13c2b823db816daafb23Appi, mida teha, kui kass on võtnud nõuks elamises kõik juhtmed läbi närida, mis võimalik!? Muidu on juhtmete närimine olnud rohkem jäneste pärusmaa, aga nt minu Jassu, kelle ma allergia tõttu ära pidin andma, ei närinud kunagi ühtegi juhet. Absoluutselt ei huvitanud need teda. Aga nüüd on mul kass, kes juba ammu täiskasvanud, aga pole sellest kombest lahti saanud. Mul on vähemalt kahed kõrvaklapid ja kaks laadijat läinud selle tõttu katki, et ta on juhtmel traadid praktiliselt läbi närinud. Kui laadijaid ja kõrvaklappe on odavam välja vahetada, siis arvutilaadijad tavaliselt nii odavad pole (kui ei taha oma akut universaaliga ruunata), seega on mul seda mitmest kohast parandatud ja teibitud juba ning ma kogu aeg passin peale, et ta ei näriks seda. Kodust ära minnes ei jäta seda enam vedelam jne. Aga ikka suri laadijajuhe täna JÄLLE ära. Pole teine isegi eriti katki kuskilt rohkem.

Lugesin foorumeid ja seal soovitatakse juhtmed tsitrusemahlaga kokku teha, aga seda kassi see tsitrus absull ei huvita. Eelmine talv mängisime lausa mandariinikoortega ilma probleemideta. Vee pritsimine ja närimiskondid on ka liiga ajutised lahendused. Keegi soovitas foorumis ka muru tuua talle näksida tuua. Seda pole veel proovinud, aga millegi pärast ei usu ka sellesse. Peaks vist loomapoest uurima, kas neil on mingit spetsiaalset vahendit, mille lõhn/maitse kassi minema peletab. Igal juhul, kui keegi teab, millega juhtmed kokku määrida, et talle need huvi ei pakuks, siis olen üks suur kõrv :D.

Kusjuures ta teab väga hästi, et ei tohi neid asju närida. Kui ma taban ta arvutijuhtme otsa närimast jõuan ma ainult ühe piiksu teha tema suunas, kui ta on juba voodi all :D. Nii et, kes ütlevad, et kass on totu ja ei saa aru, et ta pahandust teeb, siis päris nii ikka ei ole. Nii käitub ta ka muude pahanduste puhul. Nt ostsin uue laualambi. Kohe kui olin selle paika sättinud, käis kogu aeg seda uudistamas. Ja kogu aeg ma ajasin ta ära sealt. Kogu aeg ootas võimalust, kui ma ei näe, et jälle käppima minna. Lõpuks kui ma kord tähele ei pannud, suutis selle lambi ümber ajada ja selle peale ehmatas ta ise nii ära, et rohkem pole teda selle lambi juures näinud :D.

cat-cord

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s