Ameerika õuduslood

American-Horror-Story-Season-1-UK-Promotional-Poster-american-horror-story-26649185-1058-1500Vahepeal, kui ma ei olnud töösse mattunud, siis ma otsisin uusi sarju, mida vaadata. Ühe sarjana jäi sõelale American Horror Story, mille üht osa ma nägin kunagi telekast, midagi aru ei saanud ja vahetasin kanalit. Siis otsustasin tuttava soovitusel seda algusest peale ikka uuesti vaadata. Esimene osa puudutab kummitusi, minu lemmikud õudukatest :D. Tõotas head. American Horror Story on siis niimoodi üles ehitatud, et sarja iga hooaeg on eraldi lugu, millel on oma algus, keskpaik ja lõpp. Iga hooaeg uus lugu, näitlejad aga korduvad sageli.

Esimese hooaja esimene osa algas väga paljulubavalt, sama ka teise hooaja esimese osa algusega. Esimese hooaja peategelaseks on creepy mõrvamaja, algus on mõnusalt külmavärinaid tegevalt creepy, nagu paljudel õudusfilmidel. Downi sündroomiga tüdruk kollases kleidis räämas maja hoovis. Hoovi sisenevad kaks jõmpsikat, kes mõnitavad tüdrukut ja on üldse väga nõmedad. Kohe hakkad vaatajana nende surmale kaasa elama. Kõik on väga toredalt õudne, kuni me jõuame selle pereni, kes olevikus sellesse majja kolib ja selle asemel, et hakkaks perekonna hirmutamine ja tapmine, hakkab pihta hoopis rääkimine. Elavad räägivad surnutega ja surnud üksteisega. Need lood, kuidas surnud sinna kinni jäid ja kuidas maja sai mõrvamaja nimetuse, olid väga lahedad. Aga see pidev rääkimine olevikus oli kuradi tüütu. Minu jaoks olid mõned käigud ka liiga etteaimatavad, näiteks see, et üks tegelastest avastab, et ta on tükk aega olnud surnud, aga lihtsalt enne ei teadnud seda. Ja mis kõige kohutavam, jälle suudab järjekordne Ameerika linateos jätta psühhiaatritest mulje kui idiootidest, kes ei saa enda elugagi hakkama, rääkimata teiste inimeste eludest. Ja siis imestatakse, et inimesed pelgavad psühhiaatri juurde minna. Aga esimene hooaeg hoidis pinget ja see lõpp oli üsna huvitav. Ühesõnaga sarja tegijad andsid nagu oma teooria, et kui sa lähed kummitavasse majja ja väljud sealt elusana, siis on vaimud sind meelega ehmatanud, et sa rohkem sinna ei läheks, sest samas majas on veel halvemaid tegelasi, kelle käest elusalt ei pääse.

330ef3d9_005-american-horror-story-theredlist.xxxlarge

Ja siis ma üritasin 2. hooaeg vaadata ja ma ei tee nalja, kui ma ütlen, et proovisin 1. osa vaadata kahel erineval päeval ja mõlemal korral pani enne lõppu kinni, sest ikka üldse ei hoidnud pinget minu jaoks. Ma ei saanud isegi aru, kes need pahalased seal olid, mingi tulnukavärk äkki? Muidu tegevus vaimuhaiglas ja võiks ju huvitav olla. Ma arvan, et I give it another go, kui mul mingi õudukaisu tuleb, aga praegu läheb n-ö riiulile. Ma usun, et asi on minus, kui ma ei ole õudukafännina vaimustuses. Sest mul on praegu selline aeg, kus ma otsin actioniga sarju/filme, kus oleks palju tegevust ja mitte niisama uinamuinatamist.

Advertisements

2 thoughts on “Ameerika õuduslood

  1. Marietta detsember 29, 2015 / 6:25 p.l.

    kust sa American Horror Storyt vaatasid?

    • Lizzy detsember 29, 2015 / 6:42 p.l.

      Torrentiga tõmbasin (A)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s