Minu Kreeka

Raamatu “Minu Kreeka” võtsin ma raamatukogust juba tegelikult enne, kui ma teada sain, et juba juunikuus ma sinna sõidangi, aga siis lugesin ka hoogsalt läbi. Esimene pool raamatust kulges väga hoogsalt, teine pool venis nagu Venivillem.

Raamatu autoriks on siis Ester Laansalu, kes töötab või töötas Kreekas aastaid giidina. Võrreldes näiteks raamatuga “Minu Island” meeldis mulle see, et autor räägib rohkem kreeklastest kui Kreekast. Raske on lugeda kirjeldusi kohtadest, mida pole näinud ega oska ette kujutada. Autor võtab raamatus ette nii konkreetsed tegelased, keda ta seal kohtab, kui ka üldised müüdid kreeklaste kohta. Nii saame teada, et Kreeklased pole üldiselt laisad, ainult riigitöötajad on need, kes streigivad. Erasektoris töötavad kreeklased palehigis, seda nii turismis kui ka põllumajanduses oma maad harides, mis üldiselt tähendab apelsini- ja oliivipuid.

Kahjuks ei olnud väga palju juttu Kreetast, kuhu mina suvel suundun (reis sai just ära bronnitud, jee :D), aga oh well, peab ise kohale minema ja ise kaema. Ning tegelt üks suur Kreeka ju kõik. Või ei?

1_1_22777163

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s