Peegelkaamera või hübriidkaamera

Kuna ma hakkan reisiks valmistuma, siis on mul vaja uut kaamerat. Vana kompaktkaamera on mingi ligi 10 aastat tagasi ostetud 8-megapiksline kompaktkaamera. Ma olen nüüd jõudnud nii kaugele, et saan aru, et kompekti ma ei taha, vaid ikka peeglit või hübriidi. Nii naljakas oli vaadata Photopointi kodulehel, et isegi 100-eurostel kompaktidel on 20-megapiksline objektiiv. Aga igatahes, peegli kasuks räägib see, et nad teevad võrratult häid pilte, millega paljud on mu ees eputanud ja mul ila jooksma ajanud. Samas hübriidkaamera kasuks räägib selle kompaktsus. Ta lihtsalt ei ole nii suur ja raske. Ma pole kindel, kas ma hakkaksin fotograafiaga nii süvenenult tegema, et oleks mõtet peegelkaamera soetada. Mitte et hinnavahed nii suured oleks, aga kas on mõtet soetada kaamera, mida ma pärast enam kapipõhjast välja ei võta, sest seda oleks lihtsalt liiga tülikas tripile kaasa võtta. Seepärast kaldun ma rohkem hübriidi poole. Andke mulle soovitusi, milline on hea hübriidkaamera, sest neid valikuid on peadpööritavalt palju.

nikon-d3300-18-55mm-af-p-vr-kit-punane

olympus-pen-lite-e-pl6-14-42mm-ii-r-40-150mm-r-kit-valge-hobedane

Advertisements

3 thoughts on “Peegelkaamera või hübriidkaamera

  1. Kaur mai 25, 2016 / 8:06 e.l.

    Hübriid, kindlasti. Mul on olnud miljon peegelkaamerat ja igasugu imeobjektiive ülilainurkadest makrodeni. Ja oli väike seebikas, mille piltidega ma iial rahul polnud. Enne reise oli seetõttu alati küsimus – kas võtta seep (millega ei saa häid pilte) või peegel (millega ei saa üldse pilte, sest see on koti põhjas peidus).

    Sügisel ostsime canon g7x. Pildikvaliteet super, juhtimise võimalused täiesti piisavad ja mugavad. Soovitangi seda või miskit sarnast. Suuremat kolakat pole reisile vaja.

    Päris peegli kunstilisust sellega ei saa. Aga reisipiltidest seda üldiselt ei oota ka.

  2. Virge mai 25, 2016 / 12:46 p.l.

    Tänapäeval on hübriidikate tase hästi kõrgele tõusnud. Mina soetasin endale eelmisel nädalal uue kaamera, hübriidika. Objektiivide valik on neil suur ja kui üks võimas obje ette osta, siis on peegliga samal tasemel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s