Pool suve juba läbi…

Appi, juba on üle poole suvest möödas ja ma pole midagi teinud selle suve jooksul. Suvi on läinud ikka nii kiiresti, kuigi õiget suve pole olnudki. Mina olen suvel peamiselt puhanud ja väheke tööd teinud, et uueks kooliaastaks akusid laadida. Tuleb ju mul uuel kooliaastal ette võtta nii praktika kui ka lõputöö. Kas ma seda kõike ka jõuan, näitab aeg.

Mis ma olen siis teinud selle lühikese suve jooksul. Kõigepealt käisime emaga suvealguses Kreetal, sellest saab lugeda siin. Kui tagasi jõudsime, siis ma konkreetselt magasin end reisist välja kuni jaanipäevani. Jaanipäeval ma midagi erilist ei teinud, käisin läbi korra ühelt Koppelmaa jaanipäevalt, kus esines The Sun, aga ma ei jäänud lõpuni, sest kes viitsiks lahkuda koos sadade teiste inimestega ja siis istuda ummikus. Päev või paar pärast jaanipäeva võtsime sõbrannaga õhtul hilja ette väikese tripi Nõva-Roosta-Haapsalu. Mäletan, et sellel päeval oli imeliselt soe ilm, isegi õhtul hilja oli üle 20 kraadi sooja. Üldse olid jaanide aegu soojad ilmad ja vähemalt mina, seal, kus ma viibisin, vihma tunda ei saanud.

Samuti olen ma sel suvel olnud agar raba külastaja. Tervelt kaks korda olen rabas käinud ja mõlemal korral ikka Viru rabas. Esimesel korral käisin emaga, teisel korral sõpradega. Esimesel korral tahtsime emaga korraliku matka teha, aga kõndisime kokku vist 6 km. Juba sealt vaatetornist parklasse on 1,6 km. Teisel korral tahtsid sõbrannad ujuma minna ja mina siis nuputasin, kuhu nad ujuma viia, sest mina olin roolis ja mina selle ettepaneku tegin, et võiks kuhugi linnast välja minna. Alguses tahtsin nad Nõvale viia, sest viimati oli seal väga soe vesi, aga lõpuks mõtlesin, et hetkeilmadega seal ka väga soe ei pruugi olla. Seega pakkusin alternatiiviks Viru raba ja sinna me kell 7 õhtul sõitma hakkasimegi. Poest läbi ja natuke enne päikeseloojangut olime ujumiskohas. Enne seda oli vaja mõistagi pilte teha. Ujumas käisid kaks neiut, üks oli natuke uje, talle ei meeldinud, et põhja ei olnud tunda, aga mõlemad käisid vees ära, üks isegi ujus natuke. Mina loobusin, sest ma ei tahtnud keset raba ujukaid vahetada ja jahe oli ka.

 

 

 

Mis ma veel suvel head olen teinud? Aa… 1. juulil päev enne esimest rabamatka käisin külas vanal kursaõel, keda polnud 4 aastat(!!!) näinud. Ma ei tea, kuidas see eluke niimoodi veeres, et viimati nägin teda neli aastat tagasi tema pulmas ja pärast seda ei suhelnud me 4 aastat, sest kiire oli? Tema tegi karjääri ja mina ajasin oma asju. Kuid nüüd on tal pirukas ahjus ja kohe varsti välja tulemas ja sel puhul pidi kindlasti teda vaatama minema. Vaatasin nende vastrenoveeritud maja üle, paitasin niiiiiiii armsat koera ja me rääkisime mingi 4 tundi jutti. Kiiresti läks see õhtu. Ja siis teise sõbranna puhul nägin üle pika aja tema lapsi. Millegi pärast meeldib S-le kogu aeg ilma lasteta minuga kokku saada, ütleb, et tahab lastest puhata. Seda õnnelikum ma olin, kui ma ta 4-aastase piigaga aega veeta sain, sest viimati sain seda siis, kui ta oli umbes 2 aastane. Käisime siis oma arust seenel, aga kõik seened olid tema seenekohast ära korjatud. Nii et samal ajal, kui S käis mööda metsi seeni otsimas, korjasime meie piigaga mustikaid ja väiksem magas autos.

Ja just nädalavahetusel käisime ema ja Raivoga Merepäevadel. Käisime taaskord Lennusadama alal. Midagi erilist ei olnud, aga vähemalt saime Patarei vanglas ära käia. Oh sa tont, kui kole koht see on. See, kuidas värv sealt maha praguneb ja kuidas seal kõik lagastatud on. Põhiliselt jätab see koht mulje, et sealt on väga kiiresti välja kolitud ja kõik väärtusetu kraam on maha jäetud. Raudvoodid ilma madratsiteta, raamatulehed maas ja igasugust muud sitta. Meditsiinilised ruumid olid kohe eriline vaatamisväärsus. Operatsioonituba, kus oli vist ka hambaravi tool…Üldse ei kujuta ette, kuidas need vangid seal elasid ja kuidas see vangla võib ikka vaimsele tervisele halvasti mõjuda. Aga me tahtsime, s-t mina tahtsin ka mingi paadiga sõitma minna, kuid kuna oli laupäev, siis oli veetaksos järjekord ja jahid broneeritud. Eelmine aasta käisime reedesel päeval ja siis sai ilusti jahiga sõitma. Kuna me sel aastal ei teinud pilte, siis panen siia pildi eelmise aasta jahisõidust.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s