30 vähetuntud fakti The Walking Deadi kohta (1)

Ma ei saa midagi teha, ma olen täiesti obsessed. Täna öösel läheb Ameerikas eetrisse 7. hooaja 3. osa ja see keskendub Darylile ja Negani inimestele. Aga seni, kuni me TWD järgmist osa ootame, võiks tutvuda mõnede vähetuntud faktidega selle sarja kohta, mis puudutavad ehk rohkem sarja kaadritagust elu. Selles postituses laon letti 15 esimest vähetuntud fakti sarja kohta, kuid peagi tulevad ka ülejäänud 15 fakti.

1. Daryli tegelaskuju loodi spetsiaalselt Norman Reedusele. Nagu on teada, põhib sari samanimelisel koomiksil, kuid seal puudub üldse selline tegelaskuju nagu Daryl Dixon.Norman Reedus proovis alguses Daryli venna Meryl Dixoni rolli saada, mida ta aga ei saanud, sest polnud piisavalt nurjatu. Kuid Norman Reedus avaldas sarja tegijatele nii sügavat muljet, et nad otsustasid luua Daryli tegelaskuju spetsiaalselt temale.

walking-dead-norman-reedus-daryl-dixon-home-season-3-amc

2. Sarjas ei kasutata kunagi sõna “zombi”. Sarjas nimetatakse zombisid erinevate sõnadega, nagu walker, biter, geek, kuid mitte kunagi kasutata sõna “zombi”. Seda sellepärast, et sarja maailmas ei eksisteeri sellist zombisid puudutavat popkultuuri osa nagu pärismaailmas. Pole vastavateemalisi sarju, filme ega raamatuid ja inimesed ei tea alguses, et zombi tapmiseks tuleb tema ajud puruks lasta.

3. Alates 3. hooajast on zombid “vananenud”. Alates 3. hooajast hakkas sarja eriefektide ja grimeerimise meeskond muutma zombide välimust nii, et nad näeks rohkem kõdunenud välja. Seda seepärast, et 2. ja 3. hooaja vahel toimus suur “ajahüpe” ja seega on ka loogiline, et see kajastub ka zombide välimuses.

4. Breaking Dead: TWD ja Breaking Bad võivad toimuda samas universumis. Seda teooriat toetavad mitmed vihjed sarja jooksul. Selle teooria järgi elas meie lemmik keemiaõpetaja sarjas toimunud zombi apokalüpsise eelsel ajal. Üks vihje on näha alloleval pildil, kus sinist värvi kristallkivikesi, mis näevad välja nagu need, mis Breaking Badist tuttavad.

bluesky-590x900

5. Steven Yeuni (Glenn) perekond tänas Melissa McBride’i (Carol) päästmise eest. Kuna Steven Yeuni (sarjas Glenn) perekond vaatab sarja Korea subtiitritega, siis kaob tõlkeprotsessis niimõndagi tähenduslikku. Sestap palus Steveni isa kord tänada tal Melissa McBride’i Steveni päästmise eest. Kuigi Steven ütles isale, et nad ainult näitlesid ja see ei vasta tõele, oli ta siiski sunnitud isa palvet täitma

6. Darabount hoiab oma sõbrad lähedal. Kes Frank Darabounti filme on vaadanud, teab, et seal on päris palju TWD-st tuntud näitlejaid. Frank Darabount, kes on TWD looja ja algne showrunner vastutas ka näitlejate valimise eest ja ta eelistas neid näitlejaid, kellega ta juba on töötanud. Näiteks Laurie Holden (Andrea), Jeffrey DeMunn (Dale) ja Melissa McBride (Carol).

7. Jeffrey DeMunn lahkus sarjast, kui Darabount vallandati. Üks kõige vastuolulisemaid sarjaga seotud fakte (mis minu arvates ka suht kahetsusväärne, sest alates sellest muutus sari totaalselt) on Darabounti vallandamine 2. hooaja alguses. Kuigi selle kohta on erinevaid teooriaid, siis tõenäoline on, et AMC (sarja ameerikas näitav telekanal) ei tahtnud lihtsalt Darabountile maksta ja Darabount ei olnud eelarve kärbetega nõus. Pärast tema lahkumist olid sarja näitlejad mõistetavalt tigedad. Üks neist oli ka Jeffrey DeMunn (Dale), kes palus ennast sarjast välja kirjutada.

dale-from-the-walking-dead-jessicamc26-31149994-570-360

8. Sarjas nähtavad zombid läbivad zombi kooli. Kui sa tahad mängida sarjas zombit, siis sa pead käima zombi koolis. Iga hooaja alguses kutsuvad sarjajuhid rollikatsetesse 100-200 zombit. Seejärel peavad õnnelikud väljavalitud käima zombi koolis. Seejuures eelistatakse kõhnema kehaehitusega inimesi.

9. Sari kasutab rahvusvahelisi näitlejaid. Hoolimata sellest, et tegu on Ameerikas toodetava sarjaga, on sarja näitlejaskond üpriski rahvusvaheline. Näiteks Andrew Lincoln (Rick) ja Lauren Cohan (Maggie) on pärit Suurbritanniast (ja nad peidavad oma inglise aktsenti sarjas väga hästi). Lisaks mängib sarjas Koreat päris Steven Yeun (Glenn) ja Zimbabwest pärit Danai Gurira (Michonne).

10. Daryl ei olegi surnud. 2013. aastal ehmatas Norman Reedus (Daryl) sarja fänne, kui postitas Twitterisse foto endast, mis pärines tema vanast filmist. Fotol oli tema sisikond välja lõigatud mingite väga mittesurnud tegelaste poolt. Fännid olid tohult vihased, et Norman jagas sellist spoilerit.

11. Carli kehadublant on 31-aastane naisterahvas. Üsna naljakas fakt on see, et Carli kehadublant on tegelikult 31-aastane naine, kes näeb oma vanuse kohta lihtsalt fantastiline välja.

amc-590x900

12. Daryli vibupüssi saab osta Wal-Martist. Pelgalt 300 dollari eest saab Ameerika supermarketi Wal-Marti külastaja osta lisaks toidukaupadele poest ka sellise vibupüssi, mida kasutab sarjas ka Daryl Dixon.

13. Merle’i snaipriga tulistamine päädis SWAT-meeskonna sekkumisega. Sarja esimesel hooajal on stseen, kus Merle tulistab katuselt zombisid. Kuid sarja tegijad seisid silmitsi tõsise olukorraga, kui sekkuma pidi SWAT-meeskond, sest murettundavad kodanikud, kes sarja võttekoha all ringi käisid, nägid ainult inimest, kes tulistab tänava poole suunatud snaipripüssiga. Kohale jõudnud SWAT-ile selgitate asju enne, kui nad jõudsid tulistaja maha lasta.

14. 3. hooajal suri rohkem tegelasi inimeste kui zombide süül. Üks huvitavamaid fakte sarja kohta on see, et peamine oht pole sarjas üldse zombid, vaid teised ellujääjad. Kui zombid on üsna etteaimatavad ja seega on neid lihtne tappa, siis inimesed on hoopis teine tera, sest zombi apolaküpsise järgses maailmas endised reeglid enam ei kehti ja inimesed on üksteise kõige suuremad vaenlased. Seega 3. hooajal põhjustasid 17 surma saanud tegelasest 14 surma mitte zombid, vaid just inimesed. Ja see on loogiline, sest tegu ju oli hooajaga, kus tutvustati Kuberneri, kes pani elavad gladiaatori stiilis omavahel võitlema.

15. Zombide söödav liha on tegelikult lihtsalt sink. Kuigi stseenid, kus zombid söövad inimesed, paistavad jubedad ja rõvedad, on reaalsus hoopis naljakam: nad söövad lihtsalt sinki grillkastmes. Vähemalt nii oli see alguses. Kuna aga kastmes olev äädikas põhjustas probleeme näitljate grimmile, siis pidid nad kastmest loobuma. Nüüd on kuulda, et zombisid mängivad näitlejad söövad lihtsalt toorest sealiha.

walker-590x900

Jätkub…

Advertisements

One thought on “30 vähetuntud fakti The Walking Deadi kohta (1)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s