30 vähetuntud fakti The Walking Deadi kohta (2)

Eelmisel pühapäeval postitasin esimese poole teemast “30 vähetuntud fakti The Walking Deadi kohta” ja täna on aeg tuua teieni viimased 15 vähetuntud fakti sarja The Walking Dead kohta. Vaadake kindlasti ka järgmist TWD osa, mida Eesti vaataja näeb homme 22.00 Foxi kanalil, sest kuigi vahepeal olid paar filler episoodi, siis selle nädala oma tõotab taas tulla päris hea episood. Ma ise üritan väga selle postituse kirjutamisega hoida end eemale selle episoodiga seotud spoileritest, et oleks huvitav vaadata. Aga siit tulevad nüüd need ülejäänud 15 fakti selle sarja kohta.

16. Vaiksed tapjad. Üks kõige silmatorkavamaid asju selle sarja puhul on see, kuidas seal heli kasutatakse. Tõenäoliselt pole selle kohta paremat näidet, kui see, millist häält zombid teevad. Seega on ünsa üllatav teada saada, et suurem osa zombide tehtavatest häältest lisatakse järeltöötlemise käigus. Tegelikult palutakse näitlejatel, kes zombisid mängivad, võimalikult vähe häält teha. Seega nii palju on sarjas erieffektide kanda.

17. Pilgutamine on keelatud. Lisaks häälitsuste tegemise keelamisele palutakse näitlejatel, kes zombisid mängivad, ka mitte pilgutada. Sest kui sa oled juba surnud, siis ei vaja su silmad niisutamist. Kui näitleja ei suuda siiski mittepilgutada, siis peab pilgutused eemaldama üks väga pahane video monteerjija (video editor), sest see on üks parajalt keeruline töö. Kas see ei tekita soobi vaadata järgmist episoodi tähelepanelikult kontrollimaks, et ükski zombi ei pilguta silmi?

walking-dead-zombies-590x900

18. HBO ütles The Walking Dead’ile ära. Algselt esitlesid sarja tegijad ideed väikesele tuntud kanalile nimega HBO, enne kui jäädi AMC juurde. Kui HBO juhid kuulsid nende ideest, pidasid nad seda HBO jaoks “liiga vägivaldseks”. Täpselt nii. Kanal, mis on toonud ameeriklasteni sarjad, nagu The Sopranos ja Game of Thrones, pidas TWD-d liiga vägivaldseks. See on nagu McDonald’s loobuks menüüsse hot dogi lisamisest, sest see on “liiga ebatervislik”.

19. Zombid ei ole lubatud. Kui aeg on võtetevaheliseks einestamiseks, siis hoiavad sarja tegijad alati elusaid “surnutest” eemal, mis tähendab, et samal ajal kui põhinäitlejad ja elusaid tegelasi kehastavad lisanäiteljad söövad koos, peavad zombid sööma täiesti eraldi alal. Seda selleks, et näitlejad ei tunneks end zombidega liialt mugavalt. Sest kui sa õpid tundma vana head Billi, kes mängib zombit #3, siis sa ei tunne enam nii suurt hirmu, kui ta järgmises võttes su nägu ära püüab süüa. Samas jätab see mulje, et sa ei usalda oma näitlejaid piisavalt, et nad oskaks näidelda.

20. Pea kingituseks. Üks traditsioone sarja näitlejaskonna seas on see, et kui üks neist sarjas ära sureb, siis nad kogunevad õhtust sööma ja “surija” saab kingituseks suveniiri. T-dog sai näiteks mässukiibi, mida ta kasutas sarjas. Hersel (Scott Wilson) sai aga ühe kõige lahedama kingituse: tema enda pea, mis oli tegelikult zombistatud jäljend tema peast. Sest nagu mäletate, siis tappis Kuberner Hersheli nii, et lõi ta pea mõõgaga otsast. Pärast näidati ka seda, kuidas Hersheli pea zombina ellu ärkas.

hershels_head-590x900

21. Andrea + Rick = Igavesti. Kuigi sarja jooksul on selles nähtud erinevaid romantilisi paare, siis üks paar, kes kujunes koomiksiversioonis romantiliseks, kuid ei jõudnud selleks saada sarjaversioonis, on Rick ja Andrea. Koomiksites tekib Ricki ja Andrea vahel pärast Lori surma suur armuromaan, kuid sarjas armub Andrea hoopis Kuberneri, mis viib lõpuks tema hukuni.

22. Andrea + Dale = Igavesti. Koomiksites ei ole Andreal armuromaan mitte ainult Rickiga, vaid üsna varakult saab lugeja teada, et Andrea jagas voodit ka Dale’iga RV-s. Ja see hõlmas rohkem kui lihtsalt kõrvuti magamist. Nende suhe lõppes aga sellega, et Dale sai zombilt hammustada, mis on üsna sarnane surm sellele, kuidas Dale sarjas suri.

andrea__dale_chup_1-590x9001

23. Kuberner raius koomiksis Ricki käe maha. Kuberneri tegelaskuju koomiksiversioon on 100 korda hullumeelsem kui sarjaversioon.Koomiksis ta vägistas ja piinas Michonne’i, piinas Glenni ja isegi raius Ricki käe maha. Sarjas sai selle rolli Merle, kes jäi käest ilma. Kuid ta sai selle asemele laheda noa, mis on palju rohkem kui koomiksi Rick iial sai.

24. Chandler Riggs pidi nii palju pudingit sööma, et vihkab seda siiani. Kui sa näitlejana filmid stseeni, kus su tegelane peab midagi sööma, siis sa sööd seda selle stseeni käigus hulgaliselt. Seega kui Chandler Riggs, kes mängib Carli, kuulis, et ta peab ühes stseenis palju šokolaadipudingit sööma, siis oli ta väga rõõmus. Kuid Riggs sai õppetunni, et liiga palju ükskõik mida on halb asi. Ta sõi selle stseeni jaoks nii palju pudingit, et filmimise lõppedes ta ütles, et ta nüüd “absoluutselt vihkab pudingit”.

25. Rohelist ekraani kasutatakse kõikjal. Vaadake allolevat pilti. Paljud sarja fännid tunnevad pildilt ära esimese stseeni, kus me Michonne’iga kohtume. Kuid kui vaatate lähemalt, siis näete, et zombid kannavad rohelisi kindaid. See paljastab lihtsa fakti tänapäeva televisiooni tootmise kohta: rohelist ekraani kasutatakse igal pool. Tegelikult on paljud zombid, kelle puhul näete ainult torsot (ilma jalgadeta), lihtsalt peene videomontaaži ohvrid, kus näitlejad kannavad lihtsalt rohelisi sukkpükse.

enhanced-buzz-wide-19438-1396555791-28-590x900

26. Andrew Lincolni pärisnimi. Hoolimata sellest, et Andrew Lincolni (Rick) nimi on selline, mis sobib pigem kauboile kui šikile Inglise näitljeale, siis on tegemist ainult näitleja lavanimega. Tema pärisnimi on Andrew Clutterbuck. Päriselt. Kui naeruväärselt see ka ei kõlaks, on see Andrew Lincolni pärisnimi, kuna ta hakkas Lincolni nime kasutama alles lavakunstikoolis (ilmselt kuna teised õpilased tegid talle pidevalt kanahäälitsusi). Ja kas me saaksimegi teda süüdistada?

27. Zombide arvukus ületab inimeste oma mitmetuhandekordselt. Kuigi on selge, et zombisid on selle sarja maailmas hulgaliselt rohkem kui neid, kes üritavad selles zombiapokalüpsise järgses maailmas ellu jääda, võite mõelda, milline on see arv tegelikult. Zombide ja inimeste suhte on 5000:1. Täpselt nii. Iga ellujääja kohta on sarjas 5000 näljast zombit. See on nagu ellujäämise nimel väikese linnatäie zombidega võitlemine.

28. Rickil on kõrgeim tapmiste arv. Sarja ülifännid on hoolega pidanud arvet, kui palju zombisid on iga tegelane teise ilma saatnud. Ja mida näitavad tulemused? Et Rick on zombide tapmise tšempion. Talle järgnevad lähedalt Daryl ja Andrea. Ja see ei muutu ilmselt niipea, välja arvatud juhul, kui Daryl lisab oma vibupüssile kuulide tulistamise võimaluse.

29. Carol pidi algselt surema. Teatud allikate väitel pidi T-dogi surm kuuluma algselt hoopis Carolile. Kuulujuttude järgi helistas sarjajuht Melissa McBride’ile, kes mängib sarjas Carolit, et teatada tema tulevasest surmast, kuid Melissa oli olnud väga veenev, tuues head põhjused, miks tema tegelaskujust mitte veel loobuda. Ilmselt oli see õige otsus, kuna Carolist sai hiljem selline bad ass tegelane.

carol

30. Judith Grimesi mängivad kaksikud. Ricki tütart Judithit mängivad tegelikult kaksikutest näitlejad, nii nagu kunagi mängisid Olseni kaksikud Michelle’i tegelaskuju sarjas Full House. See on Hollywoodis tavaline teguviis tagamaks, et alati on käepärast teine laps, kui üks hakkab nutma või väsib ära.

Rohkem infot: https://fansided.com/lists/30-facts-about-the-walking-dead-you-need-to-know/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s