Inimesed, kes mind inspireerivad

See ei tohiks raske teema olla, sest ma fännan paljusid kuulsusi, aga samas ei saaks öelda, et nad mulle tohutuks eeskujuks oleks, sest mul isiklikult pole nende fännatavatega palju ühist. Ma ei hakka ka kedagi nii klišeelikku välja tooma, nagu Dalai Laama või Bill Gates, sest kuigi need inimesed on ka nii mitmeski mõttes inspireerivad, ei ole nad ikkagi need, kes mind mõjutanud on. Ma räägin parem siin teemas sellest, keda ma läbiaegade ühel või teisel põhjusel fännanud olen.

No kõige alguses olin ma lapsena suur Maarja-Liis Ilusa fänn. Ma mäletan, kui ta saates “7 vaprat” liidripositsioonil oli pikka aega ja isa otsustas tema vastu hääletada ja ma täiega kisa tõstsin, sest uskusin, et siis ta langebki alla sealt. Edasi oli mul tohutu Spice Girlsi fännamise periood. Minu lemmik oli Emma, ilmselt sellepärast, et ma sarnanesin kõige rohkem temale ja ta oli selline nunnu. Teismelise eas tuli selline telesari, nagu “Charmed” ja seda ma fännasin ka tohult, olles ka kõigi näitlejate fänn, aga eriti Holly Marie Combsi (Piper) ja Shannen Dohery (Prue) fänn.

Tänasel päeval on mu fännatavate nimekiri kõige pikem üldse vist: Kaia Kanepi, Kelly Sildaru, Tanel Padar, Dakota Fanning, Taylor Swift, Norman Reedus, Andrew Lincoln, Mirtel Pohla (ja veel terve hunnik eesti näitlejaid). Kui nt Tanel Padarit, Kaia Kanepit, Dakota Fanningut fännan eelkõige sellepärast, et nad teevad oma asja hästi ja on mulle palju häid elamusi pakkunud, siis päriselt inspireerivad mind sellest nimekirjast vist ainult Kelly Sildaru, sest nii noorelt ja juba nii tubli, Taylor Swift, sest ta on ise olnud oma edusepp, keegi ei ole teda staariks teinud, ja Mirtel Pohla, kes on lihtsalt sellest nimekirjast see, kellega ma kõige meelsamini päriselus ka suhelda tahaks.

Lisaks olen läbiaegade imetlenud erinevaid õpetajaid ja muid töötajaid koolides, kus ma käinud olen. Näiteks keskkoolis oli mul üliäge füüsikaõpetaja, kes oli tõesti karmi käega, aga samas ei austanud ma seal kedagi teist rohkem. Kui ma sain teada, et tal pole elus ka palju õnne olnud, siis suurendas minu imetlust veelgi. Või siis ühes postituses mainitud õppejõud, keda ma ülikooliajal fännasin. Ühelt poolt oli ta erialaselt suureks eeskujuks, teisalt oli ta lihtsalt lahe (viskas nalja loengutes ja oli tudengite suhtes sõbralik). Lisaks pean ma ära mainima põhikooli ajast oma klassijuhataja 5.-9. klass (kes meie tõttu mitmeid halli karve juurde sai, aga kes meile asju korraldas, meiega tegeles ja üldiselt kõigisse võrdselt hästi suhtus), vene keele õpetaja, kes ka oli jube karmi käega ja ikka korralikult vene keelt tuupima pani, aga kahjuks andis ta vene keelt ainult 2 aastat ja tema lähenemisviis polnud ehk ikkagi kõige parem, et kasu ka oleks. Aga mina meeldisin talle väga ja no kuidas sa siis vastu inimest ei fänna? Lisaks mainin ära kooli ühe töötaja, kes ei olnud õpetaja, kes võttis mind oma tiiva alla ja oli minu jaoks igakülgselt olemas. Ma ei unusta sellist heatahtlikkust mitte kunagi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s