Mille nimel olen valmis võitlema

Hakkan jälle oma võlgu likveerima. Kuigi on käes juba väljakutse 9. päev, on mul tegemata 7. päeva postitus, mille teema on “Jaga midagi, mille nimel sa oled valmis võitlema”. Laupäevale vastu minnes ei teadnud, millest seda kirjutada, aga laupäeval toimunud sündmuste taustal sain aru, et see, mis mind võitlema sütitab, on see, kui ma tean, et mul on õigus. Näiteks läksin laupäeval lauamängu käigus mitmel korral mängukaaslasega ägedalt vaidlema, sest meil oli reeglitest erinevad arusaamad ja kuna ma olin kindel, et mina saan õigesti aru ja tema valesti, siis läks lõpuks päris tüliks ära. Mõni võib küsida, et kas see võit lauamängus on nii oluline, kui ei mängita millegi peale, aga asi on põhimõttes.

Iseasi, kas iga kord tasub oma õigust nii väga taga ajada, aga kui midagi on reaalselt kaalul, siis ma võin küll väga ägedaks minna.  Samamoodi võin näiteks tuua selle kempluse oma tööandjaga enne jõule, millest rääkisin siin. Kuna ma olin kindel, et minul on õigus selles, et tööandja arvestas mu töötasu valesti, siis ma tõstsin suurt kisa. Siis ma ei teinud seda niivõrd põhimõtte pärast, vaid kuna kaalul oli ka umbes 150 eurot, mis ei ole minu jaoks väike raha. Kui kaalul oleks olnud 10 eurot, siis ma ilmselt poleks hakanud tõmblema.

Hoopis teisest aspektist vaadatuna oleksin ma ilmselt tõeline emalõvi siis, kui keegi või miski ohustaks mu lapsi. Mul küll praegu ei ole lapsi, aga ma arvan, et kui oleks, siis ma olen valmis oma laste nimel kas või elu kallale minema. Aga ma räägin siin tõesti ekstreemsetest olukordadest. Niimoodi lampi tuleb mul näitena meelde ainult film “The War of the Worlds”, kus Tom Cruise’i kehastatav tegelane satub oma tütrega tulnukate rünnaku ajal mingi tüübi juurde end varjama. Aga kui sellises olukorras selgub, et see tüüp on mingite väga fanaatiliste kalduvustega, pms peast sassis üksi elamisest, siis ei jää Cruise’i tegelasel muud üle, kui tüüp tappa, sest see hull oleks võinud nii tema kui ta tütre elu ohtu seada. See on küll üsna ekstreemne näide ja vaevalt elus selliseid asju väga palju ette tulema, aga ma arvan, et oma lapsi oleksin ma valmis veel ägedamalt kaitsma ja nende õiguste eest seisma, kui ma seda enda puhul teen.

war_worlds_spielberg_11_x

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s