Mina kui Jäära tähtkuju esindaja

Blogimise väljakutse 16. päeva teema oli rääkida millisest tähtkujust ma olen ja kuidas see tähtkuju iseloomustus minu arvates mu endaga klapib. Mulle endale meeldib tähtkuju iseloomustustest Linda Goodmani raamatus “Päikesemärgid” toodud tähtkuju iseloomustused. Kuna tundub, et netti keegi neid iseloomustusi levitanud ei ole, pean lihtsalt raamatust ümber kirjutama. Aga kuna mul ei ole aega terve päev selle postitusega tegeleda, siis toon välja katkendid nendest kohtadest, mis minu arvates minuga kõige paremini klapivad.

f392e218482741ffa73c773340b2c003

Olgu mees või naine, Jäär võitleb kõige vastu, mida peab ebaõigeks, ning ta ei häbene oma seisukohti valjul häälel kuulutada. – Just hiljuti põhjustas see omadus mulle tohutult probleeme ja viis suurte tülideni.

Kui Jäärale kargab pähe mõni idee või tekib tal vajadus oma südant kergendada, siis võib ta teile ilma vähemagi piinlikkustundeta kas või kell neli öösel helistada. ma olen pärast omaette kolimist emale seda mitmeid kordi teinud, et kui on mingi pakiline asi, siis ajan ta õhtul hilja üles või hommikul vara või isegi kell 3 öösel. Ja üleüldiselt kehtib see ka, et kui ma kedagi kätte ei saa, siis lähen nii närvi, et miks ta ei vasta, kui MINA helistan. 😀

Jäärast pole kübetki kavalust ja selliseks jääb ta elulõpuni. Ta usub kõike kogu südamest. Ta komistab ja kukub, ajab ennast püsti ja proovib uuesti. Kui tal ongi mõni kurb kogemus ja tal tekivad mõnesugused kahtlused, siis hajuvad need otsemaid, kui ta kohtab kedagi, kes temasse hästi suhtub.

Jäär usub homsesse ja oskab unistada, kuid valetamisega ei saa ta kuidagi hakkama. Ta on täpselt selline, millisena teda näete, temas pole midagi peidetut ega mõistatuslikku. Kui mõni tugevam talle liiga teeb või temalt midagi vägisi ära võtab, kaitseb ta ennast ainsal temale tuntud viisil: ta tõstab nii valju kisa, et tavaliselt peetakse paremaks jätta ta rahule.

Jäär eelistab töötada kas omaette üksi või siis ametis, kus saab olla liidripositsioonil. – Üksi? Jah. Liidripositsioonil? Ei. Paljudes jääraiseloomustuses on rõhutatud Jäärale kui sündinud liidrile ja kuigi mulle meeldib teistele käsklusi jagada, ei näe ma end töötamas mingi juhina kuskil. See on lihtsalt palju rohkem kui alluvatele käskluste jagamine. Aga kes teab, võib-olla mul pole need liidriomadused veel välja löönud lihtsalt. 😉

Ent ärge otsige tega teravmeelsuse, taktitunde ja alandlikkuse järgi. Tüüpiline Jäär jäi ilmselt aidaukse taha, kui Taevataat seal neid omadusi laiali jagas. Tal jääb veidi vajaka ka kannatlikkusest. – Kannatalikusest jääb PALJU puudu. Kannatlikus on see peamine asi, mille jagamise ajal oli Jäär jumalteabkus.:D

Jäär on pehmelt öeldes kohtuavalt sirgjooneline. Petmine ja kõrvalteede kasutamine on marslase natuurile absoluutselt tundmatu. Jäära firmamärk on avameelsus ja hingekosutav ausus. Riski pole tal erilist usku.

Ehkki Jäär on nagu särisev tuleleek, kui ta uljalt ja enesekindla ettevõtlikkusega läbi elu tormab, on tema vaprus kummaliselt muutlik. Ta võib vähimagi hirmujudinata lumeinimese või Fankesteini monstrumiga silmitsi seista, kuid füüsilist valu ei suuda ta taluda. Moraalses mõttes pole ta argpüks, kuid kõige suhtes, mis haiget teeb, on ta täielik nannipunn. Igatahes hambaarst ei kuulu küll tema sõprade hulka.

Sageli heidetakse marslasele ette tema õudset ärrituvust. See tal tõepoolest on, ent tal on ka absoluutne võimetus pikka viha pidada. Ja kui viha on möödas, on ka selle põhjus unustatud. Ta on üllatunud või isegi haavunud, kui tuletate talle meelde tema inetuid sõnu. Ta ei mõelnud selle all ju midagi halba.

Jäär on realist ja samal ajal veendunud idealist.

36a535b9b49d1045c609b2070cfde08d

 

Samas on jäära iseloomustuses toodud asju, mis minu arvates minuga absoluutselt ei klapi. Näiteks algab Goodmani jäära iseloomustuse lausetega: “Kas olete hiljuti kokku puutunud tavatult sõbraliku inimesega, kellel on hoogne ja jõuline rüht, tugev käepigistus ja aval, siiras neratus? Kui teil tekkis raskusi jutulõnga enda kätte saamisega, siis võite olla selles täiesti kindel.” Ma arvan, et keegi, kes minuga päriselus on kohtunud, ei saa väita, et ma jätsin esmakordsel kohtumisel eelkirjeldatud mulje.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s