Motivatsioonist kaalulangetusel

Lugesin just ühe Fitlapi keskkonna sisese blogija postitust motivatsioonist ja tahtsin kohe kommenteerida, aga siis mõtlesin, et see komm tuleks vist ilmselt liiga pikk, parem teen postituse ja teenin ühe päeva kasutusaega (Fitlapis saab iga vähemalt 2000-märgilise postituse eest ühe päeva kasutusaega juurde). 😀 Igal juhul ma tsiteerin seda osa, mis mind mõtlema pani:

Väidetavalt annavad paljud alla või “ei suuda vastu pidada” selle pärast, et see, kes me enda arvates peaksime olema, ei lähe kokku sellega, kes me tegelikult tahaksime olla.

Ja:

Kui sa tahaksid olla kena, sire ja sale, aga sinu ettekujutus mõnusast äraolemisest või heast einest tähendab korralikku munchies‘t, siis peab kumbki pool lõpuks ikka järgi andma. Pahatihti on selleks järgi andjaks siis see esimene, sest üks korralik kõhutäis on palju lihtsasti arusaadavam ja adutavam kui saleda joone hoidmine.

Ma arvan, et mul on umbes täpselt kogu elu, vähemalt seni, kuni ma normaalkaalus püsisin, võitnud see teine ja seda suure marginaaliga. No nii umbes 20% tahtsin olla sale nagu mu sõbrannad ja 80% ulatuses mõtlesin, et pole mul viga midagi ja mina küll end piinama ei hakka, et seda miinus 110 (või kunagi räägiti isegi miinus 115) pikkusest saada. Üldiselt keegi mind paksuks ka ei nimetatud, sest minu puhul oli silmatorkavam mu pikkus ja +/- 5 kilo jäi selle kõrval tahaplaanile. Ja meestega oli ka see, et kes tahtis mingit ülisaledat, vaatas minust mööda ja mul oli suht suva. Kuni üks mehepoeg mu, jah, kunagi välja vihastas sellega, et ma tema jaoks liiga paks olin. No tegelt tahtis mulle lihtsalt haiget teha, aga nagu saatuse irooniana võtsin ma pärast kümneid kilosid juurde. See on umbes nagu, et ole rahul sellega, mis on, alati saab hullemaks minna 😀

Igatahes nüüd, kui ma olen (hetkeseisus) kehamassiindeksi järgi u 22 kilo ülekaalus, tunnen, et asjad on vastupidi. Umbes 80% tahab saada tagasi endisesse vormi ja kuskil 20% mõtleb, et kas ma ikka suudan ligi aasta nii ranget joont hoida, et siis edasi ka tervislikku joont hoida, et kõik tagasi ei tuleks. Tegelikult tean, et suudan, sest selle ülekaaluga leppimine ei tule kõne alla. Mõnikord on kasulik olla kohutavalt kangekaelne. Kogu see kaalulangetus hakkab peast. Ma olin ka 20 kilo tagasi “tahtejõuetu”, siis lihtsalt ei olnud vajadus nii suur. Ma oma peas olen ikka selline, nagu ma olin viimati 2014 alguses ehk enam-vähem normaalkaalu piires ja see, mis ma paar viimast aastat peeglist näinud olen, see on alati olnud ajutine. Ma teadsin, et võtan end üks hetk kätte, küsimus oligi lihtsalt selles, et millal. Nüüd on küsimus, et kui kaua läheb, s.t mitu korda ma reelt maha kukun ja kui kiiresti tagasi ronin. 😀

Kaalulangetuse motivatsioonist rääkides, siis seda ma oleks pidanud rääkima eelmise postituse juures, kui jutt läks riietele, aga üks allavõtmise põhilistest motivaatoritest on ka see, et kui ma ei taha just raske raha eest Londonis shoppamas käia, siis Eestis elades on targem mitte rohkem kui 42 kanda, sest suuremate numbritega lihtsalt ei ole ilusaid riideid. Londonis ma vaatasin, et Primarkis oli absull iga rõivaeset kuni 50-ni või rohkemgi (leidsime mu suurema kaaluga emale ka kohe kleidi, sest võta mida tahad, kõike saab). Siin on hea, kui on 42-ni, mõnikord on midagi 44 suurusele ka. Mitte arvestades neid Great Girls osakondi, mis on lihtsalt koledad asjad ulmeliste hindadega. Päris paksudele (vabandust ülekaalulistele) mõeldud eraldi  p o o d e, mis keskendukski ainult suurtele numbritele, ma külastanud ei ole, aga olen kuulnud, et seal on veel ulmelisemad hinnad. No eks rohkem kangast tähendab ka rohkem rahalist kulu, aga samas 42 suurusele läheb tunduvalt rohkem kangast kui suurusele 34, aga need on ikka ühe hinnaga. Sellepärast ma olen ülekaalulisena riidepoodidest kaarega mööda kõndinud ja shoppamist veel rohkem vihanud, kui ma seda enne tegin.

Eelneva jutuga üldse mitte seotud video, aga äkki mõni pole veel näinud:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s