Eesti Laulu finaal 2017

Vahelduseks ka üks kaalulangetusega mitte seotud postitus. Eesti laulu finaal on kohe ukse ees (s.t homme ehk 4. märtsil ongi juba live) ja tahaks kohe öelda, et minu meelest on see läbiaegade kõige tugevama finaal. Ainuke laul, mis mulle üldse ei sümpatiseeri, on Kerli laul, kuid kahjuks on just tema peamine favoriit. Kui seda laulu laulaks mõni tundmatu Marjuška Kopli metsade vahelt, siis ei oleks sellel lool väga hästi läinud, aga see on ju Kerli. Kõigi teiste favoriitide kahjuks räägib see, et Kerlil oli juba poolfinaalis suur žürii poolehoid ja on seda ilmselt ka finaalis, sest kuidas sa paned ühe punni arstistile, kes on “maailmakuulus”. Teistel rahva lemmikutel, Ariadnel või Laura&Koidul sellist žürii poolehoidu ei ole ja see teeb nad haavatavaks.

Kui ma vaatan ka selles valguses, et kes Eurole saata, siis ainsana ehk ei saadaks Daniel Levi ja muidugi Ivo Linnat, sest kui nunnu see laul ka ei oleks, on ivolinnade aeg Eurovisionil lihtsalt ümber. Ja Daniel Levi oleks lihtsalt igav. Aga kõik teised – roheline tuli. Isegi Kerli puhul oleks huvitav näha, mida Euroopa arvab meie maailma kõige rohkem edu saavutanud arstist, aga erinevalt meie kodukootud publikust, kes Kerlit nagu ka Jüri Pootsmani jube eriliseks peavad, arvab europublik, et nad on peast napakad, kes on pandud lavale mingit lolli komenjanti tegema ja jätavad ka Kerli poolfinaalis viimasele kohale. No seda ma loodan, kui Kerli peaks tõesti võitma.

Tegelikult ma arvangi, et on kaks potentsiaalselt võitjat – Kerli ning Laura ja Koit ja kuigi ma arvan, et Verona on ka mõttetu 90-ndate jura, mille põhi on Lõhmusel ilmselt 95-st saati seisnud kuskil ja sellelt siis tänavuseks Eesti Lauluks tolmu pealt puhus, siis on duetid mu nõrk koht ja puhtalt selle jaoks, et Kerli ei võidaks, olen ma valmis oma pöidlaid Veronale hoidma. Varbad võin ka appi võtta. Üks laul, mis võib veel üllatada, on see teine duett finaalis, kellel oli poolfinaalis nii rahva kui ka žürii poolehoid. Ma räägin ikka sellest armsast noortelaulust:

Mida eurofännid nimetavad hellitavalt Chainsmokersi rip-offiks. Ma arvan, et see on tunnustus riigis, mille popmuusika on mingil põhjusel ikka jubedalt kinni 90-ndates. Aga see neiu võiks küll oma kleidi ära vahetada. Kus kohast ta selle pätsas? Draamateatri kostüümilaost? Lisaks ärme unusta Ariadnet, Elina Borni, Liis Lemsalu, Rasmus Rändveed. See nimekiri on lõputu, nii palju häid asju, mida Ukrainasse saata, aga ikka on vaja see õudsa kõlaga “Spirit Animal” sinna saata.

Ülejäänud laulud finaalis esitamise järjekorras:

Tuubi vaatamiste põhjal on võitja küll Ariadne “Feel me now”, aga erinevad pollid ja hääletused räägivad pigem “Verona” või “Spirit Animali” kasuks. Ja ma ei tunne, et poolfinaalidesse oleks midagi väärtuslikku jäänud. Enamik lemmikuid sai edasi. Eriti meeldis mulle see, et kui Rasmuse laul enne poolfinaali oli suhteliselt alahinnatud, siis poolfinaalis pani Rasmus sellise esituse püsti, et keegi ei saanud sellest mööda vaadata. Finaalis on tal ehk vähe šansse, aga oma soolokarjäärile paneb sellega küll ilusa alguse.

Igatahes ootame homset, algusega 19.30 ja kui muud põhjust ei leia vaatamiseks, siis mõtle, et näeb komput Mansi, mis on natuke parem kui see tiinekas, kes eelmine aasta oli.:)

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s