Eesti šansid tänavusel Eurovisionil

Kui ma olen juba hoos, siis kirjutan kohe natuke ka Eurovisionist, panen oma ennustused kirja, sest pärast ma enam ei viitsi niisama nämmutada. Alustame siis sellest, et kuigi Eesti laulul olid mul sel aastal teised lemmikud, siis hetkel see laul ja see kombo (tegelikult ei ole kummagi artisti suur fänn, aga kui nad juba seal on, siis hoian pöialt) has grown on me. Eks see on retro ja väga mainstream ja selline europop jääb juba vaikselt Eurovisionil ka ajale jalgu, aga loodame, et inimestel veel ei ole päris kõrini. Kui nad lavalist esitust ka p*rsse ei keera, siis ma arvan, et sõuab sujuvalt finaali. Mitte nii kindla favoriidina, kui GtY 2 aastat tagasi, aga piisavalt kindlalt. Asi, mis mulle selle loo puhul jubedalt närvidele käib, on see pidev “aaa-aaa-aaa” seal vahepeal. Kuid ma ei oleks pettunud, aga lihtsalt VÄGA üllatunud, kui me sel aastal poolfinaali jääks. Kuigi see, kuidas finaalis läheb, on juba omaette teema. Asjad, mis minu meelest võivad Eestile tänavu saatuslikuks saada (jättes laulu enda kommenteerimata, sest noh, maitse asi):

  1. Laura ja Koidu vaheline keemia on suur ümmargune NULL. Seal ei ole nagu midagi. Elinal ja Stigil nappis ka seda ja ega Maarja ja Ivo ka omal ajal ei kiiranud suurt armastust, aga kahe viimase puhul on tegu tugeva lauluga, mida Verona nii väga ei ole.
  2. Laura on nii eemalolev ja külm kala seal laval, et mulle tundub, et tal pole aimugi, mis see armastus on või millest üldse jutt käib 😀 Ja ega seda väga kunstlikult juurde ei keera ka. Kui naeratab natuke kaamerasse esituse ajal, siis saame natuke punkte juurde.
  3. Kui Laura pole vokaalselt nii hea, kui võiks.
  4. Ma ei ole näinud, milline asi kaameras reaalselt olema saab, aga issand, kui nad selle lahusolevate armastajate asja liiga teatraalseks teevad, nagu meil siin 2 aastat on probleemiks olnud, siis… ei päästa Laura peenike piha ega Koidu hea vokaal ka enam mitte midagi.
  5. Jube palju valgeid kleite on sel aastal, ma ei tea, kui palju neid finaalis kokku olema saab, aga kui wiwibloggs tegi juba vastava polli, siis see tähendab, et see on sel aastal teema. (See punkt on muidugi naljaga pooleks 😀 ).

Mis tuleb kasuks:

  1. Mõlemad on ilusad ja heas vormis ja visuaalselt on kõik ilus ja tore.
  2. Mõlemad on kogenud eurohundid, nii et sellist probleemi, nagu Belgial sel aastal, et ei tea, kas nooruke laulja esineb piisavalt laulule vääriliselt ja veenvalt, meil ei tohiks tekkida (jah, ma päriselt kuulan, mida Reikop räägib. Vahepeal. 😀  )
  3. Tegemist on duetiga ja neid sel aastal nii palju ei ole. Mul igatahes on jube nõrkus duettide vastu 😀
  4. Kui nad ei muuda Eesti laulu finaali lavastuslikku poolt väga palju, siis see kaameratöö ja kogu lavaline ülesehitus. Mõned asjad võiks olla veel paremini kui Eesti laulu finaalis ja siis oleks väga viis.

Ühesõnaga ma ennustan, et läheb finaali, aga finaalis TOP 5 kindlasti asja pole. Ei usu väga, et TOP10-ssegi,

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s