Fitlap – maikuu kokkuvõte (–15 kg)

Kuigi ammu juba on veerenud ette juunijuut (PAR: juunikuu 😀 😀 😀 (omgmistypo)), jõuan ma alles praegu selleni, et kirjutada, kuidas mul maikuu Fitlapiga on möödunud. Ja maikuu lõppes täna, 5. juunil. 🙂 Ma ei hakka rääkima, mis kaalus ma olin 31. mail, sest tänaseks on seis oluliselt parem. Kui kohe kaalust rääkida, siis aprillikuu lõpetasin teatavasti numbriga 99,9 ja tänaseks on sellest saanud number 96.8, mis teeb 5 nädala numbriks -3,1 kg. Not bad…Mäletatavasti ma lubasin aprillikokkuvõttes, et mais ma alla 3 kg ei lepi, et alla selle on täielik läbikukkumine. No ma sain oma 3 kilo paaripäevase hilinemisega kokku, aga ikkagi sain (Y). Kahju, et see ei tulnud ette konkreetselt mai lõpuks ja kindlasti oleks tulnud, kui mai viimased päevad poleks kujunenud väga punaseks. Nimelt juhtus mai lõpus üks suur ootamatu elumuutus ja see rabas mind nii konkreetselt, et mõneks päevaks kukkus kaalu langetamine sealt prioriteetide TOP3-st jumalt välja. Ma ei ütleks, et ma tegelesin kõik need päevad suure emotsionaalse söömisega, vaid pigem lihtsalt olin kodust ära ja ei hakanud isegi mõtlema, et kuidas kavajärgselt süüa, lihtsalt mugisin, mis ette juhtus.  Pirukaid, šašlõkki, shokolaadi, palju sushit (mitte fitlapi-järgset loomulikult) ja veel rohkem siidrit. Siis oligi selline seis, et mai viimastel päevadel võisin oma miinus 3 kilost ainult unistada.

Aga maikuu kujunes ka üsna keeruliseks kuuks. Nimelt oli mul lõppkokkuvõttes punaseid päevi rohkem kui ühelgi varasemal kuul, nii et üllatav, et tulemus on aprillist isegi parem. Nt sai taas korra hessis käidud ja nagu juba räägitud igasuguseid muid kavaväliseid näksimisi tehtud. Mis puudutab ümbermõõte, siis need lähevad küll aina vaevalisemalt. Ümbermõõtude heaks minekuks oleks vaja konkreetselt trenni teha, mida ma ei tee. Mai jooksul tegin peamiselt sõpradega koos nende utsitusel mõned lühemad jalutuskäigud (2-3 km), aga ma ei usu, et see nüüd aitas kaalulangetusele kuidagi kaasa. Ümbermõõdud lähevad ikka sellises stiilis, et kere võidab ja jäsemetelt läheb ikka väga vaevaliselt. Seda kogesin ka paar päeva tagasi pükse ostes. Eks ühelt poolt loeb see, et praegu pole eriline teksahooaeg ja seega on valik isegi plusssuuruses tüdrukute poolel üsna kesine, aga teisalt on selge, et jalgadest võiks nüüd minema hakata.

Kaalu kohapealt on selge ka see, et mul läheb mingi hetk jube hästi ja mingi hetk ei lähe üldse hästi ja sageli ei ole see üldse sõltuvuses sellest, kui hästi ma kava järgin. Kogu selle teekonna jooksul on olnud mingid numbrid, mille peal ma olen istunud ja istunud nii pikalt, et uue teise numbri nägemist tervitan sama suure rõõmuga, nagu mõni esimese numbri vahetumist 😀 Aga mis peamine – kokku olen oma kehakaalu langetanud juba miinus 15 kg!!! See on siis umbes 5 kuuga. Ma arvan, et aastalõpuks tuleb see miinus 32 kilo ära küll. Kõlab küll jube suure numbrina ja mõnikord ma vaatan tõsiselt suures ülekaalus inimesi ja mõtlen, et mina küll sellises ülekaalus enam ei viitsiks mässama hakata. Aga siis ei jõua nagu kohale, et mina olin ka alguses sarnaselt suures ülekaalus, lihtsalt oma pikkuse tõttu ma ei paistnud nii suur. Ja lisaks on mul kodus jube head peeglid. 😀 Juba praegu öeldi mulle kodupeegli ees tehtud pildi kohta, et ma ei olegi paks. Yeah right! Lihtsalt mu kehamassiindeks ja rasvaprotsent on jube laes,  aga üldse ei ole paks.

Selliseid mittekaaluga seotud arenguid ka, et ma olen nüüd see imelik tont, kellel ei ole üldse telefoni. Mittemingisugust. Ma müüsin oma ilusa kalli iPhone’i maha (see õun on ju easy money, läheb kohe nagu soe sai) nii, et mul ei ole mingisugust alternatiivi ka. Jube kahtlane teguviis, ma tean, aga mul olid selleks omad põhjused. Ma ei hakka mainima, et mul puudub ka selline asi, nagu lauatelefon 😀 Kusjuures ma ei tunnegi praegu helistamisest puudust, isegi mitte iga kell insta ja feissari vaatamisest, vaid ma tunnen puudust sellistest kasulikest funktsioonidest, mis seal nutitelefonis on, nagu kell (k.a äratus), ilmateade, taxify, kaardirakendus jms. Tegelikult isegi Sirist tunnen natuke puudust 😀 Lisaks pean ma nüüd fitlapi ostunimekirja reaalselt paberile kirjutama. Yikes. Tegelikult, ega ma sellesse kiviaega pidama ei jää, lõpuks ostan ikka mingi nupuka. Nutikad ja nupukad :D. Tegelikult tahaks seda uut 3310-t, kui sellel veel see ussimäng ka oleks, siis ma olen müüdud mees naine. Loodan, et see tuleb võimalikult originaalsel kujul välja, pole vaja selliseid lisafunktsioone, nagu kaamera näiteks 😀

Loodan, et tuleb siis ka rannailma see kuu. See pole küll see rannailma kuu ja kogu tants keerleb vist pigem jaanipäeva ümber, mis niikuinii tuleb külm ja vihmane. Aga ma just käisin oma sügis-talve poolmantliga väljas ja kuigi on rõõm tõdeda, et nüüd istub see mulle ideaalselt, mitte ei pitsita igast otsast, siis ma olen sellega konkreetselt oktoobrist saati käinud ja pole olnud vaja eriti ei soojemat ega õhemat asja. See on see tore eesti ilm – jaanipäeval istume kõik talvejopedega lõkke ümber ja sussutame oma vorstikesi 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s