Kes laseb mudilasel energiajooki juua?

Viimasel ajal on blogides juttu laste toitumisest. Kellelegi jäi kellegi lapse vale toitumine silma ja pani selle suure kella külge. Nüüd kõik järjest võtavad sel teemal sõna. Mina olen ise seisukohal, et ei häiri, kui laps joob limonaadi ja sööb saiakesi. Ka ise kasvasin sellise toidu peale üles ja jäin ellu, kuigi jah, võib-olla kui oleks tervislikumalt toitunud, siis oleksin praegu peenike. Aga see kaaluteema pole küll põhjus, miks laste valest toitumisest suur skandaal teha. Aga selles mõttes olen ma küll “radikaalne”, et arvan, et laps ei tohiks mäkitoitu näha enne, kui ta on vähemalt 10-aastane.

Üks päev olin ühes parklas ja nägin, kuidas kahel mudilasel (tõsiselt, mõlemad lapsed olid 2-4-aastased) oli käes energiajoogi Starter pooleliitrine pudel. Kummalgi lapsel üks suur energiajoogi pudel alla kummutamiseks :S Kõrval tšillis nende emme, nagu mitte midagi ei oleks halvasti. “Mida veel? Siidripudelit ei taha neile kätte anda v?” tahaks küsida sellelt emalt. Muidugi on võimalus, et seal oli sees mingi muu jook, aga ma millegi pärast kahtlen selles. ENERGIAJOOK EI OLE LIMONAAD. Ma olen nii radikaalne, et minu arvates peaks energiajookidele kehtima samad seadused mis alkoholile ehk et enne 18. eluaastat ei tohi osta ega tarbida. Seda enam, et energiajookide mõjusid on teaduslikult nii vähe veel uuritud. Oli vist Ozzy Ozbourne, kes ütles, et kohv viib energiajoogini ja energiajook keemiliste illegaalsete narkootikumideni. Et kõik tuleks ära keelata. Igatahes oli mul väga raske suruda alla soovi minna ja sellele emale energiajookide teemal üks tõsine loeng maha pidada. Nii ajab südame pahaks selline ignorantsus ja pohhuism oma lihaste laste (vaimse) tervise suhtes. Nii ajab sita keema sellise pildi nägemine. Ma ei saa aru, millega ja kas see ema üldse mõtleb!?

Jah, ma ise tarbin energiajooke igapäevaselt ja siis tundub see jutt minu suust ehk natuke silmakirjalikult, aga sellepärast see pilt mind ka häiris, et ma tean, kuidas need närvisüsteemile mõjuvad ja areneva närvisüsteemiga lapsed neid küll ei tohiks tarbida. Minu jaoks oli pilt umbes sama, mis näha samavanust last siidripudeliga. See, et energiajoogid on praegu veel vabalt kättesaadavad igale vanusele, ei tähenda, et neid võib suvalt väikestele lastele anda. Kunagi oli kokaiin ka legaalne, seda sisaldas isegi Coca-cola, kuni see seadusega ära keelati. Ma usun, et nii 10-15 aasta pärast surub keegi läbi seaduse, millega piiratakse energiajookide müüki suuresti. Aga seni jõuab palju lapsi ära rikkuda.

Advertisements

2 thoughts on “Kes laseb mudilasel energiajooki juua?

  1. Alice juuli 28, 2017 / 10:20 e.l.

    Kusjuures, energiajook pole ÕNNEKS igale vanusele kättesaadavad, vaid alates 16-eluaastast. Üksikud poed on omaalgatuslikult tõstnud selle täisealisuseni ja on kõrvu jäänud, et ka seaduse poolest tahetakse see täisealisuseni tõsta. Kuigi noh…. kui vanem juba ise oma pätakale ostab siiis…

    • Lizzy juuli 28, 2017 / 10:24 e.l.

      No ongi, et sellest ei räägita piisavalt. Olen kindel et see ema ei teadnud keelust midagi ja ostis lastele omastarust limonaadi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s