Fitlap – (katastroofilise) juulikuu kokkuvõte

I’ve been a bad. bad girl. Ma arvan, et juulikuu kokkuvõtte võtab kõige paremini minu juulikuu (ja osaliselt juunikuu) kaalugraafik. Öeldakse ju, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Ma arvan, et sellise graafiku põhjuste selgitamiseks sobib siia kopeerida üks Fitlapi keskkonda tehtud postitus, kus ma kõik südamelt ära rääkisin.

Vanale koerale uusi trikke ei õpeta. Ok, see pealkiri on ehk natuke ennatlik ja liiga paikapanev. Tegelikult ma olen lihtsalt täpselt nädal aega olnud täielikult kavast väljast (lendasin kavast suure kaarega välja juba enne Gotlandi kruiisi) ja ei leia kuidagi seda tõuget või motivatsioonilaksu, et kavaga jätkata. Kuna ma olen viimasel ajal teinud ja söönud ainult ühtesid ja samu toite, siis tundus kava järsku liiga üksluisena. Ma tean, jah, onju palju retsepte, mille vahel valida. Aga on suur suvi ja ma ei taha üldse sooja pliidi taga olla. Seega eelistasingi enne igasugu lihtsaid retsepte, mis muutusid kiirest tüütavaks. Ok, mis ma ikka vett sogan, MA TAHTSIN TÄIEGA PATUSTADA 😀 ja süüa kõike head ja paremat, sest mul oli pingelangus (remont sai läbi) ja algas tõeline suvepuhkus.

Need ma haarasin sujuvalt Rootsi laevalt, kui olin juba igasugusele piiripidamisele käega löönud. Selle kruiisi hinnasisesestel toidukordadel sõin kõike head ja paremat ning ei mõelnud üldse mingile dieedile. Ka õhtu kokteile juues mitte. Aga et ma laevalt maha tulles ka pole suutnud veenda end selles, et peab nüüd kava jälle järgima hakkama, on eriti nördimust tekitav. Nt täna käisin spontaansel Haapsalu-Roosta tripil ja sõin Haapsalus kõike head ja paremat ning võtsin Roostassegi kaasa. Ning tallinnasse jõudes oli jälle vaja pubisse pastat sööma minna. Jumal anna kannatust, noh 😀

Kaalu peale ma ei julge mitte mingil juhul astuda enne, kui olen vähemalt 2-3 päeva kava järgi toitunud. Mõõte ei julge ka võtta 😀 Ma tean, et iseenesest oleks see hea motivatsioonilaks, kaalu peale astumine ma mõtlen. Teine variant – see number tekitab nii suurt masendust, et siis õgin juba masendusest 😀 Igal juhul ma loodan, et see on vaid mingis suvepuhkuse mullis olemine ja koos algava tõsise tööotsimise perioodiga (olen endiselt töötu) suudan jälle ka toitumises teatavasse rutiini astuda.

 

Ja täna, täna ma võtsin end kokku ja astusin lõpuks kaalule ja kaal näitas, et ma olen juurde võtnud lausa 3 kilogrammi.  Ümbermõõdud õnneks muutunud ei ole, mis annab lootust, et tegelikult see kõik ei ole kuhugi laagerdunud ja kavas olles läheb veidi kiiremini alla kui muidu ja püsikaal jääb ehk veidi suuremaks kui enne.

Väga nõme olukord, aga oli teada, et palju kodust ära viibides see kava järgimine väga ei õnnestu ja mul oli kinda suva ka nagu. Ma sain aru, et see ongi tegelikult nii lihtne, et tuleb valida shokolaadi ja peenikese keha vahel. Kuna shokolaadi saab tunduvalt kergemini kättte kui peenikese keha, siis ongi ülekaalulistel või inimestel üldse kalduvus minna kergema vastupanu teed. See rohkem kui nädala kestnud õgimine oligi kogu selle pika dieedi või näljas olemise tulemus, et keha nõudis nüüd julmalt tagasi kõike, millest on loobuma pidanud. Muidu ma enne kava järgimist ikka päris nii ei õginud, kui ma just mingeid söögiisu tõstvaid ravimeid ei tarbinud. Ja nagu ma kuulnud olen, siis on selline backlash dieeditajate hulgas tavaline ja tekitabki sellise yo-yo efekti ja ma nii väga uskusin, et Fitlapiga seda ei juhtu. Aga samas ma olen ise süüdi, et pole kava 100% jälginud ja päris palju päevi jätnud toidu koguse väiksemaks kui ette nähtud, arvates, et kui pärast tulebki õgimisisu, siis ma suudan seda ohjeldada ja seni suutsingi. Enne oli mul vaid paaripäevased punased päevad, kus ma kahe suu poolega igasugust rämpsu sisse ahmisin ja pärast ilusti kavas edasi olla suutsin. Sest siis oli mu motivatsioon kõrge – selline enam olla ei saa ja kogu lugu. Nüüd kui ma hakkan endist vormi meenutama, siis on mott täiega languses. Ilmselt 93 kilo peal mõtlesin, et ah ainult 8 kilo veel selleni, et olla algseisus (ütleme, et see on suur vahe-eesmärk, lõpp-eesmärk on järgmiseks aastaks).

Aga nüüd on sellel mõttetul õgimisel kriips peal ja olen kavas tagasi. Alguses harjumuspärast toitudega ja siis proovin midagi uut ka, et üksluisuse tõttu alla ei annaks (tahaks seda fitlapi kartulisalatit proovida ja seda oa-singisalatit ka, mida nii paljud on kiitnud). Nii et täna on minu esimene päev täiesti kavas olla, seega hoidke mulle pöialt

Advertisements

One thought on “Fitlap – (katastroofilise) juulikuu kokkuvõte

  1. halykont august 2, 2017 / 10:57 e.l.

    Mul oli täpselt sam olukord. Enne reisi jälgisin kava ja sain mõne kilo veel alla ja nüüd kolm nädalat hiljem on need kilod tagasi tulnud. Sest reisi ajl oli toitumine ikka korralikult lappes ja lubasin omale kõike, mida hing ihaldas. Aga nüüd üritan ka tasapisi vaikselt joobele tagasi saada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s