Troonide mängu 7. hooaeg

ETTEVAATUST!! 7. hooaja SPOILERID!!

Kui Troonide mäng 17. juulile alustas, siis ma olin megaõnnelik, sest eelmine hooaeg jäi nii põneva koha pealt pooleli. I was like:

Teadsin, et suur sõda on tulemas ja see hoidis sarja kohapealt pinge õhus. Aga nüüd, kui 3 osa on eetris olnud ja sõda juba mõnede lahingutega alanud, siis mul on pärast iga 1-tunnise episoodi lõppemist tunne, nagu oleks just 5 tundi keskaja teemalist loengut kuulanud, millesse ma küll jubedalt üritasin süveneda, aga ikka iga 5 minuti tagant kella vaatan. 1. episood oli päris hea ja eks see emotsioon ootusärevusest tingitud ehk ka oli, aga 2. venis nii jubedalt, et 3 episoodi ma ei “tormanudki” kohe esmaspäeval vaatama, vaid vaatasin rahulikult True Bloodi 1. hooaega, kuni siis täna võtsin end kätte ja vaatasin ära. Parem kui 2. episood, sest halleluuja Daenerys ja Jon Snow kohtusid lõpuks ometi, kuigi nende esimene vestlus hõlmas nii palju ajaloolisi fakte sarja eelloost (ja varasematest juhtumistest), et mul pea lõpuks valutas suurest kaasa mõtlemise pingutusest 😀

Eks sari on alati raskepärane olnud ja ma olen isegi paar raamatut (inglise keeles), millel sari põhineb, kätte võtnud ja pean ütlema, et neid oli ikka väga raske lugeda. Ma ütleks, et olen nõus ainult eesti keeles seda saagat lugema. Ehk selles ongi asi, et raamatulugejad on selle eellooga rohkem kursis ja sarja vaatajal on raske järge pidada.

Uusimas osas mulle meeldis see, kuidas nad seda Casterly Rocki vallutamist jutustasid ja on hea on tõdeda, et ring tõmbub koomale, kui vähem tähtsad tegelased järjest oma saatusega kohtuvad. Sest tegelasi on selles sarjas ikka väga palju ja sageli on mul kopp ees, et nii paljud kõrvaltegelased on palju eetriaega saanud. Selles hooajas ongi olnud mu meelest see hea, et sari keskendub peategelastele ja oma lemmikuid näeb ekraanil rohkem kui korra episoodi jooksul.

Ma ei tea, kuidas teiste fännidega on, aga ma ei ole päris rahul uue hooajaga, ootasin nagu rohkemat. Täna ma näiteks lootsin, et Arya jõuab koju, aga hoopis Bran jõudis. Ning Sansa ja Brani vaheline vestlus… Branil ei saaks Sansast enam rohkem suva olla. Aga ma usun, et kui mitte 7., siis 8. hooaeg on väga põnev. Kuigi nad juba räägivad, et tahavad 8. hooajal teha episoodid 2-tunniseks. Siis peavad need küll põnevamad olema, kui praegu näidatu. Oh well, ma ei tea, äkki ma lihtsalt ei ole Troonide mängu lainel praegu.

Advertisements

4 thoughts on “Troonide mängu 7. hooaeg

 1. Kristhel august 2, 2017 / 8:41 p.l.

  Branil ei ole Sansast suva, vaid ta on nüüdseks teine inimene ja päris creepy võib olla kui sa näed kõikide enda lähedaste inimeste minevikku. Ilmselt sellest ka tema üleüldine hoiak + Hodori surm, mis ju pm tekkis Brani tõttu (see et nad pidid teiselpool müüri olema)

  Mina olen nii pinges iga uue osa alguseks. Ma reaalselt iiveldasin terve kolmanda osa aja, kui Ellaria ja tema tütar ahelatesse pandi ja Cersei otsustas kuidas nad tapp…khm. Ja kui Lady Olenna ütles, et tema tappis Geoffrey.

  PS! True Blood on mu lemmik! Mul on kõik inglise keelsed raamatud kodus olemas ning raamat on triljon korda parem kui sari kahjuks 😦

  • Lizzy august 2, 2017 / 8:46 p.l.

   Raamatud on alati paremad kui nende põhjal tehtud ekraniseeringud. Või noh, peaaegu alati ;). True Bloodi sarjaga on mu meelest see asi, et 1. hooaeg oli bliljantne,aga edasi langes kvaliteet keskpäraseks..

   • Kristhel august 7, 2017 / 10:27 p.l.

    Kuni kolmanda hooajani oli raamatuga enam vähem üks ühele aga siis läks soodaks ära. Sarja lõpp on lihtsalt õõvastav 😦 Raamatu oma aga see-eest imeline!

   • Lizzy august 7, 2017 / 10:30 p.l.

    Las ma arvan, Bill ja Sookie jäävad kokku lõpuks? 😛 Ma sain aru, et sarjas viidi nad lahku, sest näitlejad hakkasid omavahel semmima ja siis nende keemia ei olnud ekraanil enam see või nad ise ei tahtnud enam vms

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s