Minu uus töökoht

Selle postituse jätkuks räägin siis ka, mille kasuks otsustasin. Otsustasin siis lõpuks minna InfoOne’i infokonsultandiks. See tähendab, et mina olengi nüüd see tüütu putukas, kes helistab inimestele pool üheksa hommikul ja soovib rääkida rahast 😀 Ainuke konks on see, et ma ei helista eraisikutele, vaid ikka ainult firmajuhtidele. See tähendab, et mul peab olema piisavalt julgust ja isegi nahhaalsust, et sellise asjaga pöörduda näiteks Saku Õlletehase või Premia kõige suuremate juhtide poole. Aga kõik firmad pole muidugi sellised suured kontsernid. On ikka ka 1-mehe firmasid vaja läbi helistada. Kohe alguses juhtus mul meganaljakas apsakas, kui pidin puidutööstuse firmade projektis helistama inimesele nimega Guido Kallis, aga valisin ühe numbri valesti ja mul oli toru otsas mees, kes ütles, et tema on küll Guido, aga mitte mingi Kallis, vaid tema nimi on Guido Põder. Kui küsisin, kas ta on seotud firmaga, mis meil Kallisega seoses andmebaasis oli, siis pisitis kisama, et tema on lihameister 😀 :D. Ja siuke segadus lihtsalt sellest, et ma valisin ühe numbri valesti. Pärast, kui me hakkasime toiduainetetööstust tegema, siis tuli Guido Põder ise ka esile, aga ei tahtnud mingil põhjusel intervjuud anda.

Ma olen nüüd peaagu 3 nädalat selles firmas töötanud ja kogen seda, kui erinevad on ikka inimesed. Osad on räigelt pahurad ja pistavad kisama, et neil tööd nii palju ja pole aega ja panevad toru ära. Teised on küll pahurad, aga ikka vastavad küsimustele, kuigi on tunda ohkamist teisel pool toru. Mõni suudab mind isegi naerma ajada, kuidas tal kannatust pole ja iga paari küsimuse juures tahab katkestada ja ütleb, et pange kõik ei-ks ja rahu majas. Siis on muidugi need, kes on tõesti asjast huvitatud, kes investeerivad asjadesse ja on huvitatud meie klientide pakkumistest.Sinna vahele on veel tõsiseid ülbikuid, tõsiseid osse ja asja huumoriga võtvaid inimesed. Just paar päeva tagasi muutusin ma juba kurvaks, kui tegin intervjuu mehega, kelle 2016. käive oli ainult 95 eurot, kes tegi oma tootmis tööd väiksemas ruumis, kui minu ühetoaline korter ja kelle ainus investeering oli ühe kaubakäru ostmine. Vastas igast suurte investeeringute küsimustele kuidagi nii kurvalt, et mul hakkas temast täiega kahju.

Aga töö ise on väga rutiinne, tööülesaded on väga selged. Mulle meeldib, et peale helistamise on ka arvutitööd ja andmebaaside täiendamist jms. Aga mis mulle ei meeldi, on see, et arvutid on jubeeeeee aeglased. Selles suhtes, et me kasutame ikka Windows XP-d ja see programm, mida me vastuste kaardistamiseks kasutame, on Windows 98 aegadest. Jah, te lugesite õigesti, kuskil on veel kohti, kus kasutatakse Windows 98 aegseid programme. See on minu jaoks suur miinus. Nii aeglaste arvutitega on lausa võimatu tööd kiiresti teha. Tööd motiveerib tegema aga see, et lisaks kindlalt põhipalgale on ka tulemustasu ja see aitab päevas umbes 10-12 eurot juurde teenida

Advertisements

6 thoughts on “Minu uus töökoht

 1. R oktoober 15, 2017 / 10:16 e.l.

  Tundub, et infoone on firmajuhtude õudusunenägu. Mis kasu võiks sellest firmadele olla?

  • Lizzy oktoober 15, 2017 / 10:27 e.l.

   Osadele õudusunenägu, osad leiavad, et oleme kasulikud. Ega need reklaamlehed seal postkastis on ka SINU õudusunenägu, Mõni leiab sealt aga kasulikke sooduspakkumisi.

  • _kaur_ oktoober 15, 2017 / 12:02 p.l.

   Laias plaanis on info liikumine ja kättesaadavus turumajanduse alus. Tarbijad ja tootjad saavad efektiivselt käituda vaid siis, kui neil on olemas (võimalikult) täielik info ülejäänud turu ja ühiskonna kohta. Nii et põhimõtteliselt on selliseid teenuseid-firmasid väga vaja. Ilma nendeta me majandus ei toimiks.

 2. Mask oktoober 15, 2017 / 3:03 p.l.

  Antud juhul on aeglaste töövahendite kasutamine ettevõtte nägemuse kaudu õigustatud sellega, et see aitab hoida hetke turuolukorrast tulenevalt ühe suurematest kuludest (töötajate palga) kontrolli all. Mida aeglasem tööprotsess, seda väiksem tulemuspalk ning kulu. Katsu selle jutuga ülemuse juurde minna – siis on võimalik saada ametikõrgendust teistest töötajatest laiema silmaringi tõttu või lisahüvesid edaspidi ainult ülemuse ja Sinu teada hoidmiseks).

  • Lizzy oktoober 15, 2017 / 3:06 p.l.

   Tulemuspalka nad kogu aeg tõstavad. Ma arvan, et nad lihtsalt ei raatsi raha kulutada uutele opsysteemidele jne

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s