Kingisoovitused (4)

Advendikalendri 4. detsembri aknast hüppas välja teema KINGISOOVITUSED ja sellega oli kaasas see lahe video. Seal on mõttearenduseks pakutud, et räägiksin kingitustest, mida kavatsen sel aastal teha, aga come on, ma ei saa ju, osad loevad siin seda blogi. Pärast 24. võin sellest kirjutada. Aga nagu ma ühes postituses juba mainisin, siis olen ma see inimene, kellele meeldib pigem kingitusi teha kui neid saada. Minu meelest, kui kinki tegema hakata, siis teha seda südamega ja läbi mõeldult. Mõnikord ma olen hea idee nimel valmis kulutama rohkem, kui ma enne olin mõelnud kulutada, seda nii aja kui ka raha osas. See emotsioon, mis kingisaajal hea kingituse suhtes tekib, on üle kõige, kõike seda vaeva väärt. Minu meelest on täiesti mõttetu lihtsalt minna poodi ja midagi suvalist ära osta, sest vaja on midagi ju viia. Ma mäletan, kui ma läksin sõbranna 25. sünnale ja ma ei olnud midagi valmis mõelnud, mida talle kinkida. Arvasin, et tunnen teda piisavalt hästi, et küll poes viimasel hetkel midagi pähe tuleb. Aga ei tulnud. Ma käisin nõutult mööda poodi ringi ja kõik oli kas liiga kallis või liiga mõttetu. Lõpuks viisin shampuse ja potitaime, aga see ei olnud ikka see.

Aga jõulukingitustest rääkides, siis meie peres on aegade algusest saati olnud süsteem, et kõik kingivad kõigile ja seda vastavalt võimalustele, kuna jõululaua seltskond ei olnud kunagi väga suur. Pigem oli tegu ikka sümboolsete kingitustega. Ma mäletan, kuidas ma lapsena igal aastal käisin jõulukinke Tiimarist ostmas – sealt sai ju odavalt igast mõttetut nänni. Pärast, kui mul juba reaalselt oma raha hakkas tekkima, kinkisin juba midagi mõistlikumat. Ma mäletan, et mingid aastad olen kõigile raamatuid või mänge vms kinkinud. Kõige mõttetumad kingid on mu meelest aga küünlajalad ja küünlad ja igast nipsajakesed. Ka ei fänna eriti kreeme jms kosmeetikat kingitusena, kuigi olen mõnikord päris häid asju saanud kingiks. Üks kord töötas sõbranna ühes kosmeetikafirmas ja kinkis mulle sealt väga häid asju. Mäletan, et üks jube hea kreem oli ja tahtsin pärast otsasaamist seda endale juurde soetada, kuid tulin poest selg ees välja, sest see väike potsik maksis röögatu summa 😀 Ma olen hakanud kingisaajana hindama rohkem selliseid tarbeasju, millele ma lapsena viltu vaatasin, nagu voodipesu või soojad sokid.

Aga sel aastal soovitan ma asjade asemel kinkida pigem elamusi, nt piletilevi või kino-teatri pileteid või nt vaadata ringi lehel https://www.kingitus.ee/

Advertisements

3 thoughts on “Kingisoovitused (4)

 1. Vahur detsember 4, 2017 / 7:59 e.l.

  Õige kingiidee leidmine ongi alati kõige raskem. Kui hea idee olemas, siis see on juba pool võitu ja siis võib välja tulla ka tõeliselt hea kingitus.

 2. Piia detsember 5, 2017 / 5:49 p.l.

  Küünlaid ja raamatuid võib mulle alati kinkida, aga täna just töökaaslasega arutasin, et kinke tehes meeldib mulle isegi pakkimine! Üritan alati mingid ilusad paberid omavahel kokku sobitada ja juba pakendi nii eriliseks teha, et juba sellest saajal meel heaks läheks 😀

  Piia

 3. Helen Rachel Mägi detsember 13, 2017 / 11:43 p.l.

  Ma olen ka täielik elamuste kinkija 😀 Ja samamoodi uurin see aasta Kingituse lehel ringi. Emale ja vennale leidsin sealt juba midagi ja praegu on arvutis lahti https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/joulukingitused-mehele-isale-kallimale ja üritan isale midagi välja valida. Hetkel mõtlen, kas osta see adrenaliinirohke lend paraplaanil, kuid see jääks pigem suve ja sooja ilma ootama, või siis KGB tulistamise pakett, sest seda saaks kohe kasutada. Kui sa oled ise sealt midagi isale leidnud, siis hea meelega loeks soovitusi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s