Heategevus (9) ja Jõululoosid (10)

Teemad lähevad aina raskemaks ja spetsiifilisemaks. Aga 9. ja 10. detsembri teemad on ühes postituses ja need on järgmised. 2 nädalat veel 😀 Muide ma soovitan, praegu teevad erinevad videoblogijad sellist asja nagu vlogmas, mis on siis just jõuluajal igapäevaste videote postitamine, kus nemad ka siis võtavad end iga päev kätte, et midagi filmida ja postitan. Mina järgin millegi pärast just jube palju lastega inimesi. Mõned huvitavamad kanalid on järgmised:

Merrific

Meie käopesa

CostanySparkles

Aga nüüd lähme tänase ja eilse teema juurde.

HEATEGEVUS

Kas jõulud on minu jaoks heategude aega või pooldan aastaringset heategevust? Minu jaoks ei ole heategevus kuidagi jõuludega seotud, aga ma saan aru, kui inimestel läheb sellel ilusal kingitusehooajal süda härdaks ja pereliikmete ja sõprade kõrval ei unustata ka võõraid. Minu suhe heategevusega on selline, et kui raha on, siis ma olen natuke ikka siia sinna seda jaganud. Näiteks vähiliidule annetasin hiljaaegu suurema summa, kui mul oli rohkem raha käes. Üks kord hakkas mul ühest kodutust kerjusest kahju ja ma andsin talle vist sentide asemel mingi 5 eurot. Eile, kui käisin poetuuril, käisin nimelt kolmes erinevas kaubanduskeskuses, siis igal pool olid toidupanga inimesed kohal. Esimeses poes ma ignosin neid, teises juba läks süda härdaks ja kolmandas jälle ignosin. Ühesõnaga heategevus on mul tunde küsimus. Samuti olen ma heategevusega ka petturite saagiks langenud, seega see on mind ettevaatlikuks teinud.

JÕULULOOSID

Kui asjakohane teema. Sest just sel aastal pidin ma üle pika aja loosipakis osalema. Mul on sellised loosipakid, et mitte ei tehta universaalseid kingitusi, mis jõuluõhtul laiali jagatakse loosi teel, vaid meil üks inimene korraldas numbrite alusel selle, kes kellele teeb ja teoreetiliselt keegi ei tea, kes talle teeb, peale selle korraldaja. Umbkaudne summa on kokku lepitud ja stardipauk. See on lihtsalt sellepärast, et seltskond on suur ja mingil määral omavahel võõrad. Eelmine aasta me tegime nii, et igaüks tegi kellele tahtis ehk siis oma perele, ja sel aastal kavatsen ma ka teha, kellele tahan. Aga lisaks on see loosipakk, mis teeb elu huvitavaks. Jõululoosides ma elu jooksul muidu väga osalenud ei ole. Mingi loosipakk oli kunagi põhikooli ajal ja mingi oli ka keskkooli ajal. Ka sama süsteemiga, et ette on otsustatud, kes kellele teeb. Ma ei mäleta hästi mida ma kingiks sain, aga ilmselt komme. Veel vähem mäletan, mida ma ise kingiks tegin.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s