Pilvede all. Neljas õde.

Käisin ka täna lõpuks seda superteost vaatamas. Mäletan, et nägin kuskil telekas, vist oli esilinastus, kus intervjueeriti üht filmi tegijat, vist lavastajat ja ta ütles, et tema arust ei olnud eesti kinodes midagi mõistlikku ja otsustas siis ise midagi head teha. Ja tulemuseks on sarjast “Pilvede all” välja kasvanud film “Pilvede all. Neljas õde”. No tore on. Kindlasti sai eesti filmimaastik selle filmi näol suurepärast täiendust.

Aga, ok, ilma sarkasmita. Ma jätsin sarja vaatamise pooleli umbes siis, kui Mari selle Dvinjaninovi tegelasega semmis. Ma ei suutnud uskuda, et nad jälle Mariga nii kaugele lähevad samal ajal, kui Piret ja Kertu said olla kohutavad moraalijüngrid, eriti Kertu. Tore näha, et filmis on Kertus neid jooni tagasi tõmmatud. Tema ja Eriku taasühinemine ei olegi nii uskumatu, kui pealt näha paistab. Eks armastus osutus siis nii tugevaks, et Kertu otsustas Eriku hulluste suhtes silma kinni pigistada. Sest Erik on ikka Erik. Filmis ka.

Aga tegelikult see ei olnud põhjuseks, miks ma sarja vaatamisest loobusin. Ma sain lihtsalt aru, et see on nagu Õnne 13, kus midagi ei juhtu, aga läheb ikka lõputult edasi ja edasi. Ilma et midagi juhtuks. Mulle ei meeldi ka üldse see, kuidas sarjas (või filmis ka) kujutatakse elu nii ilusana. Naised kannavad…absoluutselt iga naistegelane kannab sarjas absoluutselt igas stseenis kleiti. Kui ebareaalne see on? Nagu päriselt. Kui ma filmis nägin Kertut pükskostüümis ja Piretit lausa tennistes (spoilerdasin nüüd kõige suurema üllatuse ära), siis ma pidin peaaegu pikali kukkuma, aga õnneks juba istusin nkn. Ja siis peavad kõik olema rikkad ja head elu elama. Miks üks naistest ei võinud komistada mingi vaesurist mehe otsa ja siis näidata natuke teiselt poolt seda elu. Aga ei jumala eest…kõik elavad näidiskodudes ja ka pensionärid kannavad Montonit. Võib-olla ma olen lihtsalt muinasjuttudest välja kasvanud. Eks see sari ja ka see film on mõeldud teatud sihtgrupile ja mina selle hulka ei kuulu. Enam mitte. Aga ikka oli mul vaja seda filmi vaatama minna, sest ma tahtsin lihtsalt 2 tunniks (!!!) end enda argielust välja lülitada, kus kõik ei ole nii ideaalne ja vaadata midagi ilusat. Sest seda see film on. Ilus, värviline ja mannavahuline lugu kolmest õest.

Tegelikult ma tahtsin ühest asjast veel rääkida, nimelt Eesti Muusikaauhindadest. Tegelikult ma peaks suu kinni hoidma. Jumal teab, et ma peaks suu kinni hoidma, aga ma ei suuda. Esiteks ma ei saa aru, miks võitsid mingid tundmatud tegelased peakategooriates. Who the hell is Erki Pärnoja? Who the hell are Miljardid? Ma saan aru, kes on Trad Attack, sellest bändist kuuleb söögi alla ja söögi peale, aga ma ei ole raadiost kuulnud ühtki Miljardite ega Erki Pärnoja lugu. Sellised ei tohiks Alternatiivi kategooriast kaugemale jõuda. Teiseks ajasid mind öökima need tänukõned, kus öeldi, et selle plaadi nimel tehti kõvasti tööd, lausa palehigis nähti vaeva. Minge tööle, siis näete alles, mis on raske töö. Ainuke aus oli Genka, kes ütles, et tegi plaadi nii muuseas. Kuigi ma arvan, et Genka võiks lõpuks pensionile minna ja lasta noortel peale tulla. Ja räpparite teemast ei hakka ma kunagi aru saama, miks neil on vaja kogu aeg tõmmelda teemal, et kes on kõige suurema m*nniga siin ilmapääl. Ainuke asi, mis mulle meeldis, olid saatejuhid ja nende tekst. Ülejäänu oli täielik snoozefest. Kui te ei vaadanud seda, siis ega te millestki ilma ei jäänud.

Advertisements

2 thoughts on “Pilvede all. Neljas õde.

  1. Marili jaanuar 27, 2018 / 1:53 p.l.

    No nii rumalaid mõtteid pole ma ammu lugenud. (Eriti sõnavõtt EMA kohta). Väga rumal!

  2. murulane jaanuar 29, 2018 / 12:32 p.l.

    Muig.Just praegusel momendil,kui jõudsin siia selle pealkirja juurde ja sättisin lugema, saatis keegi mulle SMS-i: mitte keegi ei taha minuga tulla Pilvede all vaatama!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s