“Toredaid” juhtumisi müügitöös

Ma olen müügitööd küll üsna vähe aega teinud, aga juba mul on klientidega üsna “toredaid” juhtumisi olnud.

Nt üks klient, kelle pärast ma vahepeal ameti ka maha panin, lubas ja lubas mulle järjepidevalt, et ta ostab minult kontakte. Ma kirjutasin talle meili kõik välja, panin kontaktid selle parameetri alusel, mis ta tahtis, ja ainus asi, mis ma tahtsin temalt, on sõna “OK”. Aga seda ei tulnud ega tulnud ja seee ajas närvi nii mustaks. Kui ma nüüd müügitööga uuesti alustasin, siis helistasin talle uuesti ja nüüd ta ütles, et tal on tegelikult kliente piisavalt, et ma võtaks temaga ühendust augustis. AUGUSTIS!!!!

Eile oli mul aga selline keiss, et helistasin juba firma ammusele kliendile, kes meilt stabiilselt ostab, ja ma ei tea, kas asi oli selles, et minu hääl ei olnud talle tuttav või mis, aga vaevu jõudsin ma oma sissejuhatust alustada, kui ta ütles, et tal ei ole aega ja TUUT- TUUT- TUUT. 5 minuti pärast helistab tagasi ja küsib: “Kust firmast te helistasitegi?”

Siis ajas mind närvi ka üks tegelane, kes oli ka huvitatud, aga igakord, kui ma talle helistan, ei ole tal aega minuga isegi rääkida. Üks kord ütles üsna järsult: “ME helistame teile ISE tagasi”. Ja ma ootan seda kõnet siiani.

Ühele ma müüsin kontaktid firmadest, kes soovivad koristusteenust sõlmida või vahetada. Ja igakord ta palub, et ma võtaks nimekirjast ühe kontakti maha, sest see on nende klient. Nende l a h k u v klient, tuleb siis välja.

Üks ostis meilt, küsis veel üle, et kas me oleme kellelegi veel müünud ja siis pärast arve saamist ütles, et ta keeldub maksmast, sest tema “uuris maad” ja sai teada, et me müüsime ka teistele. Ma pidin selgitama talle, et selle konkreetse küsitluse seda konkreetset tabelit ei ole me veel kellelegi müünud, et ilmselt on tegu vanade küsitlustega. Aga maksis vist lõpuks arve ära 😀

Muidu on nad igavesed mägrad. Esimese müügikõne käigus on jube huvitatud, et jube tore, et sellist andmebaasi pakutakse ja kui teist-kolmandat korda helistan, siis ei võta enam järjepidevalt toru. Ja selliste mäkradega pean ma siis igapäevaselt hakkama saama 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s