Käisin kinos ja vaatasin Eesti laulu

Eile käisin üle pika aja kinos ja vaatasin just sellist filmi, mis mind tõmbab. Elulist ja pöfilikku. Siit saab lugeda ametlikku tutvustust, aga ma tahan seda filmi ka oma sõnadega avada. Näidatakse seda siis peamiselt ühe väikese tüdruku (Moonee) silme läbi, kes elab oma emaga räämas motellis just Florida Disneylandi vahetus lähetuses. Vanasti olid need motellid turistidele, aga nüüd kõnnivad nad selg ees minema, kui sinna kanti satuvad. Ei, nüüd on need mõeldud vaesuses virelevatele ameeriklastele, kelle jaoks on Disneylandi külastamine ülim luksus, millele ei tasu raha laristada. Sest sissepääsu piletite hankimine ei oleks midagi keerulist, nimelt filmis varastabki Moonee ema ühelt turistilt nii palju käepaelu, et ta saaks tahtmise korral Moonega sinna kas või 2 korda minna, aga nad teevad need rahaks ja lähevad siis poodi head paremat ostma.

Niisiis mängib Moonee oma sõpradega motellides ja mahajäetud majades, lunib turistidelt jäätiseraha ja nädala suursündmuseks on see, kui motelli keegi uus kolib või satub või kui keegi lahkub. Mina ei saa aga aru sellest emast, kes oma last küll armastab ja teeb oma peaga kõik võimaliku, et last toita ja katta, kuid samas õpetab ta oma lapsele halva eeskujuga halba käitumist, ei võta vastutust lapse halva käitumise eest ja nagu üks tädi filmis välja toob, on ema põhjuseks, miks nad Mooneega nii halvas olukorras on ja miks lõpuks lastekaitse kohale tuleb. Mulle meeldis see film sellepärast, et see oli nii värviline ja ilus. Kui muidu näidatakse vaesust hallides toonides, siis selles filmis on kõik värviline. See vaesus ei tekitanud minus tülgastust, vaid kadedust, sest neil on ikka vedanud, et neil on soe kliima, Film kandideerib ka parima meeskõrvalosa kategoorias Oscarile, nii et minge kinno, see veel jookseb nädalapäevad ja on seda aega ja raha väärt.

Aga natuke Eesti laulust ka. Eesti laulu, nagu ka Eurovisiooni ei ole enam huvitav vaadata, sest võitja on ette teada. Eurovisioonil võib-olla veidi vähem, aga Eesti laul on nii läbinähtavaks muutunud. Ma ei tea, kes seda korraldab, aga võitja nämmmutatakse või küpsetatakse (nagu ütles Triin selle nähtuse kohta) meedias ammu enne Eesti laulu finaali selgeks, et finaal on ainult võitja vormistamine. Teised actid ja hääletamine on ainult formaalsus. Muidugi väikestele tegijatele on see hea võimalus end näidata ja kuuldavasti pole ERR-il oma raha mitte kuhugi mujale panna, aga tahaks, et asjad oleks nagu vanasti, kus kõik selgus tähtsal päeval live esituste põhjal. Kaotagu kas või poolfinaalid ära, et oleks huvitavam. Rahvas võib ju Stig Rästat jubedalt armastada, aga kui välismaalased on öelnud, et Elina lugu on see, mis kõik ära võib võita ja kihlveokontorite koefitsiendid ka seda toetavad, siis tuleb see lugu ka Eurovisioonile saata. Ja muidugi mina tahan ka, et parim võimalik laul läheks, sest Eesti võiks vahelduseks asja kinni panna. Ma ei tea, kus ja kuidas me selle asja järgneval aasta ära teeks, aga võit on peavõit. Samas iga aasta ei ole “küpsetatud” laul just mingi Eurovisiooni võidulaul, kaugeltki mitte, aga ikka on vaja selle poolt hääletada, nagu oleks kogu Eesti rahvas meedia poolt ära hüpnotiseeritud. Kes arvas, et Koit ja Laura on Eurokale saatmiseks hea variant….Võib-olla 20 aastat tagasi jah, aga mitte sellel sajandil. Iseasi on see, et nad suutsid eelmine aasta Eesti laulule päris hea esituse teha, aga see kõik põrmustati Euroka laval, kui ma ei tea, kes arvas, et asi võiks välja näha nagu Ladina-Ameerika seebika avatiitrid.

Jah, mul pole muud teha, kui sellist asjadega oma pead vaevata 😀 Ma apteidin varsti teid oma kaalulangetuse kohapealt, aga praegu uudiseid ei ole, sest ma ei suuda järge pidada nii nagu vaja. Aga sellest juba teinekord.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s