Kui raske on paks olla + ilmajuttu

No mida ilma maeisaaaru!!?? Miks on märtsi lõpp ja ilm ikka talvine. Koguaeg vahin seda ilmateadet ja ootan, et tuleks päris kevad. Vaatsin 20. märtsil Reporterit ja seal näitas, kuidas kesklinnas võeti puhkpillidega kevadet vastu, taustal lumine maapind ja väljas ilmselgelt külmakraadid. Ma mäletan, et teisipäeval oli suhteliselt kehv ilm, sadas Tallinnaski mingit lume ja lörtsi segust asja maha. Aga see on nüüd ära sulanud, sest päeval on tõesti paar kraadi sooja. Aga ikkagi on nii külmad ilmad ja mul on nii kõrini. Mul on 2 nädala pärast sünnipäev ja tavaliselt on siis juba suur kevad käes, aga kui ma praegu ilmateadet vaatan, siis on sel ajal sama ilm, mis praegu. Millegi pärast on mul selleks suveks plaanitud reis sama “sooja” kliimaga riiki kui Eesti, kuigi tahaks broneerida reisi hoopis kuskile ekvaatori lähedale. Ma elan ikka veel väga üle seda, et ma ei saagi oma terve juuli kestvat puhkust, vaid pean suvel rasket tööd tegema. Ja ilmselt sel päeval, kui Eestis on suvi, olen mina just nimelt tööpostil.

Ma olen eriti tusane sellepärast, et mul läks talvejopel lukk katki ja see juhtus sellepärast, et ma olen liiga paks selle jope jaoks, aga kust ma praegusel ajal talvejope saan!? Eriti minu suurusele. Kaubanduses on ammu kevad-suvi. Mul on täpselt 2 jopet, millega praeguste ilmadega käia, üks hästi soe, teine mitte nii väga. Ja mõlemad istuvad nii, et vaevu vaevu saan luku kinni. Nii ma ei olnudki neljapäeval töö juures väga imestunud, kui mul soojal jopel lukk katki läks. Töökaaslane juhatas mind sama maja 3. korrusele, kus asub rätsep, kes arvas, et ma olen lihtsalt liiga paks selle jope jaoks panin luku valesti kinni ja parandas selle omast arust ära. Aga kui ma jope uuesti selga panin, siis oli lukk jälle katki. Nüüd ma hoian hinge kinni, et uus lukk vastu peaks, kuni need ilmad minema tõmbavad, sest mul on uus PUNANE kevadjope, mida tahaks kandma hakata.

Riietest rääkides, siis ma olen nüüd omadega seal maal, kus ma pean nurgatagustest kohtadest riideid ostma, sest nagu viimasel poetiirul selgus, siis siin Maarjamaa kaubanduskeskuste võrgustikus ei ole jopet, mis mulle selga läks. Ma ei teagi, kuidas ma järsku suurusest 44 50-ni jõudsin nii, et mulle vanad joped veel selga lähevad, aga sama numbriga uued eladeski selga ei lähe. Nii ma leidsin töökaaslase abiga ühe facebooki grupi, kust ma endale kevadjope leidsin. Aga see pole palju parem nendest kahest, mida ma praegu vaevu selga saan, sest ma tellisin küll mõõtude osas õige numbriga kõige suurema saadaoleva jope, aga ikka on kõhust ümber. Ok, mul on tunne, nagu ma räägiks teile üksikasjalikult oma kõhulahtisuse probleemist, sest sellistest asjadest, nagu kitsad riided ei tohiks küll rääkida. Kui poodides ja reklaamides jooksevad sellised reklaamlaused, nagu “Seda leiba ei pea sa salaja sööma” ja “Maksa iseteeninduses, siis ei saa teised teada, et sa toitud ka muust peale salatilehtede”, siis ma peaks oma paksusest tulenevate riideprobleemide kohapealt küll avalikus suu kinni hoidma. Lähen teen endale parem ühe tervisliku hommikusöögi, sest ma pole allavõtmise osas ikka alla andnud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s