Seltsimees laps

Mina, nagu ka ilmselt suur hulk Eesti inimesi, käisin nädalavahetusel vaatamas uut Eesti filmi Seltsimees laps. Ma arvan, et see film tõmbas kinodesse väga palju vanemat põlvkonda, kellele meeldib nostalgitseda nõukogude aja teemal ja kellele on südamelähedased Leelo Tungla lood. Ja olgu öeldud, et nõukogude aega seal üsna autentselt kujutatud. Noh, mida mina noor inimene tean nõukogude ajast, võib mõni küsida, aga paljud asjad, paljud detailid seal filmis on no nii nõukogude aeg, kui nõukogude aeg olla saab.

Aga film ise oli väga hea. Mitte ainult Eesti filmi kohta, vaid ka üldse. Soovitaks väga kõigil seda vaatama minna. Nutta saab ja naerda saab. Ja tumedast nõukogude ajast rääkiva filmi kohta üllatavalt õnneliku lõpuga. Kuna filmi jutustatakse lapse vaatepunktist, siis peaksid ka lapsed sellest filmist aru saama. Ja Tambet Tuisk. I love Tambet Tuisk. Ta on selline kompu. Ma arvan, et igas filmis peaks olema Tambet Tuisk või Mirtel Pohla, siis on hästi. Kõige parem asi filmi juures oli aga Kadri Adamsoni 5-sekundiline roll. Mida ta seal söögilaua ääres tegi ja keda ta mängis jäi nii arusaamatuks, et see mõjus koomilisena.

Järgmisena ma plaaningi minna vaatama 12. aprillil linastuvat Portugali, kus peaosas ei keegi muu kui Mirtel Pohla. Mirtel teeb küll imelikke filme tavaliselt ja see tundub ka kuidagi imelik olevat, aga Mirtel Pohla!!! Ma ei jõua ära oodata.

Kaader filmist Seltsimees laps

 

Advertisements

One thought on “Seltsimees laps

  1. murulane märts 26, 2018 / 10:42 p.l.

    Adamson mängis kindlasti pika loo, sai selle eest palka, ja sisse jäi viis sekundit…Nii nagu Everit grimeeriti hullumoodi päev läbi “Karge mere” tarbeks ja näidati siis kaugelt viis sekundit omal ajal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s