Bird Box

Ma vaatasin siis ka ära selle palju räägitud Net Flixi filmi “Bird Box”. Film räägib siis emast, kes peab oma kahe lapsega võtma ette 2-päevase teekonna mööda ohtlikku jõge postapokalüptilises maailmas, kus inimene ei tohi väljas silmi lahti teha ja vaadata, sest nii suudavad mingisugused koletised ta esetappu sooritama panna. Film hüppab oleviku ja mineviku vahel. Olevikus toimub see mööda jõge sõit, minevikus näitab, kuidas kõik alguse sai ja kuidas ema, Malorie kamba ellujääjatega elab, kuni ainult Malorie ja lapsed alles jäävad, sest ülejäänud ellujääjad saavad koletised kuidagi kätte.

Ma lugesin selle filmi kohta erinevaid arvustusi. Osad kiidavad seda taevani, osad laidavad maapõhja. Minu meelest oli see värskendav lähenemine nii postapokalüptiliste kui ka õudusžanri filmide hulgas. Koletised, kes ei tapa, aga põhjustavad enetapu sooritamist. Ma nii oleks tahtnud näha neid koletisi, millel selline efekt inimestele. Oleks tahtnud näha, mis koletis paneb osad inimesed ennast tapma ja osad muudab psühhopaatideks. Aga ju siis filmitegijad ise ei osanud ka sellist asja ekraanil realiseerida või ei olnudki see point. Minu meelest mõjub film õudsana ka ilma nende koletisteta. Kogu aeg kui tegelased ei olnud just turvaliselt seinte vahel, olin ma on the edge of my seat. Ma vaatasin eile õudusfilmi “The Cabin in the Woods” ja viimane ei tekitanud minus pooltki sellist kõhedust, nagu “Bird Box”. Ülejäänud cast oli mulle suhteliselt tundmatu, aga Sandra Bullocki ja Sarah Paulsoni tundsin ära ja nemad tegid küll vapustava etteaste.

Ma päris 10/10 filmile ei annaks, sest seal oli ka palju korduvat: grupp omavahel võõraid ellujääjad peavad üksteist aidates kaitsma end mitmesuguste ohtude eest, teevad toidu ja muu moona kogumise trippe, kuni ainult tugevaimad jäävad ellu.

Filmist on alguse saanud mingi populaarne väljakutse, kuidas elada silmad kinni seotult ja teha oma igapäeva toimetusi nii. Olles näinud juba ühe juutuuberi challenge’it silmad kinni seotult süüa tegemisest, siis ma loodan, et keegi ei lähe silmad kinni seotult välja kõndima, paadiga sõitma või ,jumal hoia, autoga sõitma.

EDIT: Palju küsimusi tekitas lõpp. Nad jõudsid küll turvalisse kohta, aga kuidas nad seal toitu, vett ja muud eluks vajalikku said? Kui jätkusuutlik see turveline koht lõppude lõpuks oli?

Bird Box (2018)
Advertisements

One thought on “Bird Box

  1. Riin jaanuar 9, 2019 / 8:37 p.l.

    Cabin in the woods oli mu arust komöödia 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s