Rebootid – kellele ja milleks

Hollywoodil on ideed otsas ja seega võetakse ette 90-ndatel jooksnud üleloomulikke elemente sisaldavad sarjad ja tehakse nendest uus versioon ehk reboot. Ma juba olen kursis, et uue kuue on saanud nõidadest rääkiv noortesari “Sabrina, the Teenage Witch”, samuti kurjusega võitlevatest nõidadest rääkiv “Charmed” ja inimeste keskel elavatest ufodest rääkiv “Roswell”. Siis nüüd ma sain teada, et ka vampiirisari “Buffy, The Vampire Slayer” saab uue versiooni.

Sarja “Charmed” ehk “Võluvägi” uue versiooni esimest osa ma juba vaatasin ja üritasin teist ka vaadata, aga see uus versioon on minu jaoks liiga… ma isegi ei tea, mis sõna siin kasutada… liiga tänapäevane? liiga ülepingutatud? liiga fanfictionlik? Üks asi, mida ma ette heidaksin uuele versioonile, on see, et süžee liigub liiga kiiresti. I mean, ühel hetkel sureb kahel õel ema ära, siis leitakse kolmas õde, ohutatakse deemon ja palutakse kolmandal õel sisse kolida. Ja seda kõike ühe episoodi vältel. Süžee kiiret liikumist ja pidevaid twiste heidaksin ma ka noortesarjale “Vampiiri päevikud” ette, aga “Vampiiri päevikud” on ikkagi omaette sari ja pole kellegi halvast unenäost kirjutatud fan fiction. Veidraid elemente, mille tõttu ma selle fan fictioniks tembeldan oli mitmeid. Näiteks stseenis, kus õed oma saatuse teada saavad, seob nende valgustaja nad tooli külge kinni. Minu meelest see kõik, mis vanast sarjast on võetud, on lihtsalt solvang vanale sarjale, mis paistab uue versiooni kõrval tõeline telemaailma meistriteos. Sarja vastu on ka originaalsarja näitlejad Holly Marie Combs ja Alyssa Milano, kes ei saa aru, milleks seda sarja vaja oli. Ma ei tea, kas selline s*tt läheb tõesti peale tänapäeva noortele, lastele?

Sabrina fänn ma ei ole kunagi olnud, nii et ma ei oska seda uue versiooniga võrrelda. Tänu eriefektide arenemisele on uus versioon kindlasti silmale ilusam, aga mina esimest osa lõpuni ei suutnud vaadata. See sari on ka ilmselgelt mõeldud minust järgmisele põlvkonnale. Ja Roswell…mitu hooaega see originaal üldse väntas? Mingi 2 hooaega vist. Kas see on tõesti väärt rebooti? Buffy on teine asi, seda uut versiooni hakkab jälle tegema Joss Whedon, kes on ka originaali taga, nii et mul on selle uue versiooni suhtes suured lootused. Kuigi uue versiooni loojad ütlevad, et  see polegi reboot, vaid originaali järg, kus tegevus toimub 20 aastat hiljem uute tegelastega.  Arvestades, milliseks maailm jäi pärast Buffy viimase hooaja lõppu, siis mind huvitab küll, mis uues versioonis saama hakkab. Ma lihtsalt loodan, et see uus versioon ei ürita olla liiga hip ja noortepärane.

Advertisements

2 thoughts on “Rebootid – kellele ja milleks

  1. valkoinenvaris jaanuar 12, 2019 / 2:54 p.l.

    Tavalliselt need uued on vist mõeldudki uuele vaatajaskonnale, need kes näinud endised, võrdlevad ja vanemad ilmselt tunduvad neile parematena. Ise olen vaadanud filmi “Silt” vanemat rootslaste/taanlaste oma ja see tundub parimana, teiste omad “„Sild“ on rootsi-taani kolmas kriminaalsarja adaptsioon („The Bridge“). Originaallugu toimus sillal Rootsi ja Taani vahel („Broen“). Peale seda tehti USA ja Mehhiko adaptsioon („The Bridge“) ning prantsuse-inglise versioonis oli silla asemel kasutatud tunnelit („The Tunnel“). ” ei nii, kuidas toimib Eesti oma ei tea.

  2. valkoinenvaris jaanuar 12, 2019 / 2:56 p.l.

    Vabandust “Sild”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s