Miks mulle meeldib: Game of Thrones

Jätkan oma blogis uut sarja “Miks mulle meeldib”, mis hõlmab siis teile oma lemmikseriaalide tutvustamist. Need sarjad küll tutvustamist ei vaja, aga ma räägin sellest, miks mulle neid meeldib vaadata ja äkki saate nende kohta midagi uut teada.

“Game of Thrones” ehk “Troonide mäng” ehk kõige värskem leid minu fännatavate sarjade hulgas. Troonide mängu avastamisega enda jaoks oli selline huvitav lugu, et ma avastasin selle siis, kui käis juba 5. hooaeg. Mulle oldi seda soovitatud aknast ja uksest, aga ma arvasin, et see on sõjasari ja ei tahtnud seda vaadata. Eks seal ole palju sõda ka, aga sel on ikka mingi sisu ka. Ühesõnaga ma nägin Õhtulehes klippi sellest, kuidas Ramsey Sansat pulmaööl vägistas ja see tekitas minus palju küsimusi. Ma ei saanud aru, miks see stseeni fännide jaoks nii räige on, kui seal midagi ei näidatudki. See küsimus pani mind sarja algusest peale vaatama. Ma vaatasin üsna kiiresti 5. hooaja lõpuni ja jäin nagu fännid 6. hooaega ootama, mis mulle väga meeldis.

Mu lemmikhooajad ongi vist 3., sest seal on see Red Wedding, Sansa ja Tyrioni kentsakas liit ja palju muud huvitavat. Lisaks ma fännan 6. hooaega, kus oli Ramsay vs Jon&Sansa ning Tyrionil ja Denearysel olid ka huvitavad asjad käimas sel hooajal. Sellest, et ma avastasin seriaali tänu Sansale, saigi mu üheks lemmiktegelaseks Sansa, teiseks on Tyrion. Tyrion on selline, et ta oleks vist ainus mees maailmas, kellega ma iga kell abielluks vaatamata ta lühiksusele :D. Aga mulle meeldivad ka Denearys ja Jon. Parim villain oli kindlasti Ramsay, Joffrey oli ka hea, aga see, mida Ramsay Theoniga tegi, see oli ikka nii hirmuäratav.  Samas ma pean häbiga tunnistama, et ma pole päris suur fänn, sest kui välja arvata 1. osa, siis mul on sarja viimane hooaeg vaatamata. Ärge loopige mind tomatitega 😀 Ma lihtsalt ei tahtnud ühe kaupa vaadata ja nüüd pole kuidagi seda feelingut olnud.

Ok, fun facts to know and tell:

  • Raamatute autori George R.R. Martini naine ütles, et jätab mehe maha, kui ta tapab Arya või Sansa.
  • George R.R. Martin keeldus raamatute filmiks tegemisest, aga kui David Benioff ja D.B. Weiss ütlesid talle, et tahavad raamatutest sarja teha, siis Martin küsis neilt, keda nad pakuvad Joni emaks. Vastusega rahul olles, oli ta nõus raamatute õigusi müüma.
  • Pärast oma viimaste stseenide filmimist kui Daenerys Targaryen, Emilia Clarke lasi teha oma randmele tätoveeringu kolme draakoniga.
  • Enne sarja olid Lena Headey (Cersei Lannister) ja Jerome Flynn (Bronn) suhtes, mis lõppes nii halvasti, et neil mõlemal oli lepingus klausel, et neil ei tohi olla ühiseid stseene.
  • Tegemist on esimese sarjaga IMDB-s, mida on hinnanud rohkem kui 1 miljon kasutajat.

Rohkem toredaid fakte sarja IMDB lehel, nagu ikka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s