Minu Lõunamaa / Mae Lender

Mul on viimasel ajal raske mis tahes raamatut kätte võtta. Kuidagi eriti pean sundima end, et midagi loetud saaks. Nii et seda erilisemad on need teosed, mis ma läbi suudan närida.

Minu lõunamaa / Mae Lender

Teate neid klantspilte, millega reisibürood erinevaid maid reklaamivad. Noh, valge liiv, helesinine meri ja palmid, ohtralt palme.

Kui enamik MInu-raamatuid üritab näidata sihtkoha head ja halba, rohkem ikka head ja tekitada sinus soovi seda riiki, linna või mingit piirkonda külastada, siis Mae Lender viib meid selles raamatus nende klantspiltide telgitagustesse ja tekitab vähemalt minus tunde, et ma ei taha sinna Mauritiusele (pildil) küll kunagi varvast ka tõsta. Ega minna ühtegi teise riiki, millest selles raamatus juttu tuleb: Indoneesia, Portugal, Kuuba, Kreeka jt.

Sest ega seal Mauritiusel peale nende ilusate randade ju midagi ei ole, jõudsin ma seda raamatut lugedes järeldusele, ja on hulga odavamaid kohti, kus neid nautida. Mis kohti sa mõtled küll, Liina? Ma ei tea, ma pean mõtlema. Tai näiteks äkki? Kuigi mind ei tõmba Tai ka nkn.

Ja see ka, et liiiiiiiga palju oli Kuubat, pool raamatut umbes. Seda on palju maa kohta, mis ei ole just tavaline “lõunamaa”, kuhu eestlased kibelevad. Aga muidu väga tore minu-raamat jällegi.

Raamatu esikaas on ka huvitav. Mis “toredusi” kõik sinna on koondatud…

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s